Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-04-14T11:29:22+02:00
Postac Makbeta ukazana jest w działaniu,dzięki zasłyszanej wróżbie,wprowadza wszystko w czyn.Dokonuje pierwszej zbrodni-zabija króla.Teraz wszystko zaczyna nabierac tempa,tylko po to by ukryc prawdę o swych czynach,popełnia on kolejne zbrodnie.
Niegdyś dobry żołnierz,dzielny wódz,obecnie staje się narzędziem w rękach żony.Traci on kontrolę nad swoimi czynami,jest duchowym kaleką,nie ma już sumienia,nie ma serca.
Wszystkie zbrodnie dokonane przez Makbeta tłumią w nim sumienie,samoocenę.Jest w pewnym sensie ofiarą własnych pragnień,które gotów jest zrealizowac za wszelką cenę.
Mimo dokonanych zbrodni jest postacią tragiczną,który uległ własnym namiętnościom,chęci posiadania władzy,bycia tyranem,którego wszyscy się boją.
Makbet jest bezwolnym cieniem człowieka,który oczekuje na śmierc,która wybawi go od wszystkich zmor i widziadeł,które ukazują mu się bezustannie.
Jednak mimo iż jest zbrodniarzem,to ginie jak żołnierz podczas walki z Makdufem,który chce w ten sposób pomścic śmierc wszystkich tych których zabił Makbet.
Zabójcę spotyka zasłużona kara,za wszystkie jego złe uczynki,bo przecież nimoku nie jest dane prawo by zabijac drugiego człowieka,dla osiągnięcia własnych korzyści.

Przepraszam za literówkę.
1 3 1