Odpowiedzi

2010-04-14T12:36:45+02:00
Zaburzenia hormonalne mają ogromny wpływ na wygląd zewnętrzny człowieka. Prowadzą do:
*niedowagi [tkanka tłuszczowa nie rozwija sie prawidłowo]
*mają wpływ na skórę.
*nadwaga.
1 5 1
2010-04-14T12:37:55+02:00
Zaburzenia hormonalne posiada więszosć społeczeństwa...może to być trądzik, albo nawet rogowacenie skóry. Wszystko to daje się we znaki naszemu wyglądowi zewnętrznemu. Nadmierne owłosnienie, wspomniany trądzik, rogowacenie skóry, zaskórniki- to najczęstsze zaburzenie hormonalne. Można z tym łatwo walczyć. Najlepiej udać się do odpowiedniego lekarza-on powienien najlepiej doradzić, ale można też leczyć się na swoją ręke. Wystarczy kupić odpowiednie środki w aptece i część zaburzeń zniknie po kilku dniach. Jednak należy pamiętać że nadmierne smarowanie sie kremem bądź zażywanie tabletek może tylko spotęgować problem. Należy uzbroić się w cierpliwość i nic sobie nie obiecywać
2010-04-14T12:42:03+02:00
Zaburzenia hormonalne
Funkcjonowanie gruczołów dokrewnych interesuje człowieka nie tylko z teoretycznego punktu widzenia, ale głównie dlatego że ich nadczynność lub niedoczynność może mieć znaczny wpływ na organizm i może powodować objawy zwane niekiedy dla odróżnienia od chorób zakaźnych i awitaminoz, chorobami czynnościowymi. W istocie istnienie pewnych gruczołów dokrewnych wykryto na podstawie obserwacji ich zaburzeń, takich jak obrzęk śluzowaty, cukrzyca i tężyczka.
Obrzęk śluzowaty- Niedoczynność tarczycy w wieku dojrzałym powoduje schorzenie objawiające się niską przemianą materii, w wyniku czego zmniejsza się ilość wytwarzanego ciepła. Chory może mieć obniżona temperaturę nawet o kilka stopni od normalnej ( wskutek czego odczuwa stale zimno) , tętno bardziej zwolnione; znajduje się on w fizycznej i psychicznej ospałości. Apetyt ma normalny , lecz nie wykorzystuje dostatecznie pokarmu co powoduje skłonność do otyłości Skóra chorego w skutek gromadzenia się śluzowatego lynu w tkance podskórnej wygląda jak nawoskowana i obrzmiała a włosy zwykle wypadają. Schorzenie to może być wyleczone przez podawanie tyroksyny lub suszonej tarczycy. Ponieważ tyroksyna nie jest trawiona przez soki trawienne może być podawana doustnie.
Obrzęk śluzowaty powstaje w wyniku niedoczynności lub degeneracji samej tarczycy.
Niedoczynność tarczycy występująca od urodzenia znana jest pod nazwą kretynizm. Dziecko cierpiące na to zaburzenie jest karłowate, o niskim stopniu inteligencji, nigdy nie dojrzewa płciowo. Jeżeli zacznie się mu podawać wcześniej tyroksynę może rozwijać się fizycznie i umysłowo zupełnie normalnie.

Mam nadzieje, że ci się przyda ...miałam to w szkole :** Pozdrawiam serdecznie:** Ola
2 3 2