Napisz tekst(opowieść) w stylu: religijnym bądź legendarnym albo mitycznym. Ok 2/3 strony z zeszytu w grube linie. Pamiętajcie o stylu, wiadomo religijny to imiesłowy, legendarny to wychwalanie bohatera a mityczny to głów bajki itd. Chciałbym by to było na wysokim poziomie i nie za długi. Jeśli można prosić to na dziś.

P.S. 2/3 strony i porządnie. Pozdro.

2

Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2009-11-05T21:13:10+01:00
Dawno temu w krainie Rotos XIIV w p.n.e żyła piękna bogini wojny miała ona syna Artesa potężny meżczyzna dobrze zbudowany jednen z najlepszych wojowników w tamtym czasie. Wyjeżdżał na różnego rodzaju bitwy i wojny. Razem ze swoją armią pobijał coraz to kolejne miasta nie miał on żony ani dziecka można powiedzieć ze nie intereseowały go takie sprawy jak rodzina i wcale nie miał chęci jej zakładać , lecz pewnego razu spotkało go coś bardzo nieoczekiwanego, coś czego się nie spodziewał.A było to tak. Wyjechał za granice swojego państwa do Rimini w sprawach tym razem pokojowych. Dwa potężne Państwa Rotos i Alegara miały się połączyć za sprawą wielkiego w tamtych czasach traktaku.Na pierwszy żut oka nie było żadnych przeszkód ale okazało się inaczej, ponieważ obydwa Imperia wyznawały inną religie, wieżyły w innego Boga problem sam sie stworzył. Artes nie chciał przystąpić na takie coś, w pewnym momencie cos go tknęło i poszedł wtedy do pobliskiej świątyni Boga Wszelkiego życia.Wchodząc tam odczuwał spokój,równowage zdziwiony co się z nim dzieje czym predzej zniej wyszedł.Następnego dnia poczuł się bardzo źle, Jego najlepszy przyjaciel z którym przybył nalegał aby wrócili do kraju, ale Artes się nie zgodził.Ponownie wszedł do Świątyni i usłyszał głos z niebios który nakazał mu podpisać traktat i nie zważać na wyznawane religie,dwa panstwa miały stworzyć charmonią ,Artes bardzo przerażony odczuł ulgę jego choroba ustała.Pobiegłwszy do pałacu nakazał sporządzić nowy traktak który związany był z religią ze jego pansto bedzie wyznawało Boga wszelkiego życia.Wrócił do Kraju jako nowy człowiek.Krótko po tym zaczał się modlić do Boga ,prosząc o Rodzię którą odiwo pragnął mieć. po pewnym czasie poznał piękną bogini natury. Razem z nią mieli dwójkę dzieci żli długo iszcześliwie
  • Użytkownik Zadane
2009-11-05T21:18:08+01:00
Pewien prorok o imieniu Jonasz dostał od Boga zadanie. Miał iść do wielkiego miasta Niniwa i przepowiedzieć jego mieszkańcom, że jeśli się nie nawrócą, ich miasto czeka zagłada. Jonasz jednak wystraszył się. Wsiadł na okręt płynący do miasta Tarszisz i postanowił uciec.
Bóg jednak sprawił, że na morzu rozszalała się straszliwa burza. Wiatr wyjąc rzucał statkiem Jonasza jak łupiną orzecha. Wściekłe, spienione fale przetaczały się po pokładzie, zalewając ludzi i pomieszczenia. Wszyscy na statku byli przemoczeni do suchej nitki, a w ustach mieli sól ze słonej morskiej wody. Na domiar złego statek zaczął trzeszczeć i lada chwila mógł się rozlecieć. Jonasz zrozumiał, że Bóg gniewa się na niego za jego nieposłuszeństwo. Przyznał się załodze statku do swojej winy i poprosił, by wyrzucono go do morza.
Kiedy tak uczyniono wiatr ucichł i fale uspokoiły się. Jonasz jednak nie utonął, ponieważ Bóg postanowił dać mu drugą szansę. Nadpłynął wieloryb i połknął go. Jonasz znalazł się w jego brzuchu niczym w wygodnej kabinie na statku. Podziękował Bogu za ocalenie i obiecał, że zrobi, co Bóg mu nakazał.
Po kilku dniach wieloryb wyrzucił go na brzeg i Jonasz poszedł do Niniwy. Ostrzegł jej mieszkańców, a mieszkańcy się nawrócili.
Bóg kolejny raz okazał swoje miłosierdzie i nie zniszczył miasta, ponieważ kocha wszystkich ludzi i cieszy się, kiedy wracają na dobrą drogę.