Rozprawka Na temat "Czy warto czytać książki".
Mam prośbę do was....pomożecie mi dokończyć tą rozprawke?

Ja napisałem tylko Teze...chce żeby w waszych rozpawkach została ona użyta.
"Ludzie czytają książki od dawna .Napewno pomogła ona wielu ludziom w zdobywaniu wiedzy.Uważam, że warto czytać książki".

Dlasze części musicie sami zrobić.Wystarczy na karte A4.

Rozprawke macie zrobić według tego planu:
1.Teza-Uważam że warto czytać książki.
2.Argumenty-
-Lektura rozwija naszą wyobraźnię
-Zapamientywanie pisowni trudnych wyrazów
-Pogłębianie wiedzy
-Wzbogacanie zasobu słownictwa
-Uczymy się "życia"
-pożyteczne i przyjemne spędzenie wolnego czasu
3.Potwierdzenie tezy

Jeżeli będzie z neta lub za krótkie zgłaszam SPAMY !!!

1

Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-04-14T14:00:23+02:00
Ludzie czytają książki od dawna. Na pewno pomogły one wielu ludziom w zdobywaniu wiedzy. Uważam, że warto czytać książki. Aby potwierdzić słuszność postawionej przeze mnie tezy, podam kilka argumentów, które poprę przykładami z życia codziennego.
Pierwszym ważnym argumentem jest to, że czytanie lektur szkolnych pogłębia naszą wyobraźnie. Przykładem na to może być chociażby to, iż po przeczytaniu patriotycznej książki, możemy sobie wyobrazić jak wielu ludzi oddało swe życie za ratowanie ojczyzny. Potwierdzeniem tego przykładu jest książka pt: ,,Kamienie na szaniec'', która opowiada o losach przyjaciół, którzy ratują Polskę. Kolejnym argumentem może być to, że poprzez czytanie, możemy zapamiętać pisownie wielu wyrazów, które mogą przydać nam się w codziennym życiu, a także w szkole, czy w pracy. Następnym, myślę że ważnym argumentem jest pogłębianie swojej wiedzy po przeczytaniu książki. Przykładem potwierdzającym ten argument jest to, że człowiek z dnia na dzień uczy się czegoś nowego, a kiedy przeczyta różnego rodzaju książkę przygodową, czy lekturę opartą na prawdziwych zdarzeniach, dowiaduje się więcej o świecie, a także o codziennym życiu. Młodym ludziom może to w szczególny sposób pomóc, gdyż zdają matury, czy różnego rodzaju egzaminy na których często pojawiają się motywy w książek.
Czytanie książek także pozytywnie wpływa na masz umysł. Pozwala też miło i pożytecznie spędzić wolny czas, zamiast nudzić się, czy robić bezużyteczne rzeczy.
Osobiście czytam wiele książek oraz sądzę, że warto je czytać i mam nadzieję, że udowodniłam to wszystkimi argumentami które podałam.
2 3 2