Heej .
Mam napisać wypracowanie na jutro z biologii na temat :
"Jak zapobiegać chorobom skóry w ciągu dnia?"
minimum A4..
Pomoże mi ktoś z tym zadaniem ? Mam jeszcze dużo do nauki i obawiam się, że nie zdąże.. ;P

z góry - dziekuję . ;]

1

Odpowiedzi

2010-04-14T14:27:34+02:00
HIGIENA,PIELEGNACJA,ORAZ ZAPOBIEGANIE CHOROBOM SKÓRY.

Na powierzchni skory gromadzi się brud, który składa się z potu, łoju, złuszczonych komórek naskórka, kurzu i licznych bakterii. W razie uszkodzeń skóry bakterie z powierzchni mogą przenikać do organizmu, dlatego należy codziennie zmywać całą powierzchnię skóry ciepłą wodą i mydłem. Codzienna pielęgnacja skóry ma tez znaczenie estetyczne i wpływa na dobre samopoczucie. Po umyciu dobrze jest ciało nasmarować balsamem, aby się nie łuszczyła oraz żeby nie była sucha.
Nasza skóra, aby stanowić wizytówkę zdrowia i dobrego samopoczucia, wymaga dbałości i starannej pielęgnacji. Będąc sama produktem w stu procentach naturalnym, najchętniej poddaje się działaniu delikatnych produktów, które również pochodzą wprost od natury. Delikatne nawilżanie, kojenie podrażnień, skutecznie zabezpiecza przed szkodliwymi wpływami środowiska zewnętrznego

ZASADY LECZENIA CHORÓB SKÓRY
1. W każdym przypadku leczenie musi być poprzedzone drobiazgowym badaniem wszystkich możliwych przyczyn choroby.
2. Liczba objawów chorób skóry zależy od funkcjonowania ośrodkowego układu nerwowego lub neurohormonalnego. W tym przypadku korzystne Jest działanie zarówno na ośrodki nerwowe, jak i na samą chorobę.

3. Leczenie powinno być podporządkowane bezwzględnej zasadzie - nie stosować środków, których użycie nie jest uzasadnione stanem patologii, a więc - unikać leczenia się na własną rękę, bez zasięgnięcia opinii lekarza.