Odpowiedzi

2010-04-14T15:05:41+02:00
Biskupin wyglądał mniej wiencej tak jak na załączniku
Wykonywali takie rzeczy :
Męszyczyźni byli odpowiedzialni za bespieczeństwo osady ,uprawiali rolę oraz zajmowali się rybołustwem, myślictwem i rzemioslem (kowalstwem lub szewstwem).A kobiety prucz wychowywania dzieci i wykonywania codzienych prac domowych zajmowały się hodowlą zwierząt,równierz trudniły się przędzeniem lnu i garncarstwem.
4 1 4
2010-04-14T15:14:01+02:00
Biskupin-drewniane zabudowania ulokowane w rzędach przylegały do siebie ,a wszystkie otaczał wysoki wał wykonany z drewna i ziemi.częściowa rekonstrukcja osady oraz ekspozycja wydobytych znalezisk tworzą obecnie muzeum archeologiczne w biskupinie.


w biskupinie było 600-800 mieszkańców .ludność trudniła się przede wszystkim uprawą roli, hodowlą zwierząt i rzemiosłem (np.: tkactwo, garncarstwo, odlewy z brązu i żelaza) ale też myślistwem ,rybołóstwem i zbieractwem. uprawiano rośliny strączkowe oleiste oraz rzepę i len. Hodowano konie, bydło, kozy, owce, świnie, trzymano też psy.
Mieszkańcy osady prowadzili ożywione kontakty handlowe z sąsiadami i wędrownymi kupcami (m.in. dzięki Bursztynowemu Szlakowi przebiegającemu nieopodal). Świadczą o tym np. odnalezione tu przedmioty pochodzące z Włoch czy Niemiec.
6 3 6