Odpowiedzi

2009-11-04T18:36:39+01:00
Świńska grypa
Nawet kilka milionów Polaków może się zakazić wirusem nowej grypy. Jak dotąd osoby zarażone łagodnie przechodziły chorobę. Kto jednak podejrzewa u siebie objawy świńskiej grypy, powinien iść do lekarza rodzinnego, a nie do szpitala, radzą eksperci.


Afera hazardowa,
czyli CBA kontra rząd
CBA ujawniło podsłuchane rozmowy szefa klubu PO, Zbigniewa Chlebowskiego, z biznesmenem branży hazardowej, Ryszardem Sobiesiakiem. Sprawa wywołała największy skandal wokół rządu Donalda Tuska od wyborów 2007 r.Unia pokonała Vaclava Klausa. Idea wspólnej Europy zwyciężyła nad ideą państwa narodowego. Skończył się długi, krwawy XX w.Izrael przechwycił statek z bronią - Polacy wśród załogi Wciąż nieznane są szczegóły dotyczące załogi, która znajdować się miała na pokładzie statku z irańską bronią przechwyconego przez Izraelczyków na Morzu Śródziemnym. Według izraelskiego radia publicznego załoga składała się z Polaków.Rosną notowania belgijskiego premiera Hermana Van Rompuya w wyścigu o prezydenturę Unii Europejskiej. - Żaden z krajów UE na razie nie zawetował jego kandydatury - mówią brukselscy dyplomaci.
Najlepsza Odpowiedź!
2009-11-04T19:52:12+01:00
Poniedziałek (5 października 2009 r.). W przyszłym roku mają zmienić się zasady dokonywania płatności z Unii Europejskiej. Powstanie budżet środków europejskich, z którego będą one dokonywane. Pieniądza trafią więc do beneficjentów z opóźnieniem. Nie wszystkie firmy, które oferują usługi związane z organizowaniem wesela, są zarejestrowane. Nie płacą podatków, mogą więc oferować niższe ceny. Fiskus postanowił bliżej przyjrzeć się ich działalności. Jednym ze sposobów na promocje towaru jest sprzedaż za symboliczną złotówkę. Może to być efektem znacznego obniżenia ceny danego towaru. Przepisy nie określają bowiem, do jakiej ceny może być obniżona.

Wtorek (6 października 2009 r.). Resort finansów zamierza rozszerzyć zakres uprawnień celników. Będą oni mogli kontrolować zarówno paczki nadsyłane z zagranicy, jak i przesyłki krajowe, pod warunkiem, że zawierają on wyroby akcyzowe. Projekt trafił do ministra finansów i czeka na jego podpis. Firmy coraz chętniej zlecają innym podmiotom organizację poczęstunku dla klientów lub osób odbywających szkolenie. Są też i takie przedsiębiorstwa, które codziennie zamawiają posiłki dla pracowników. Finansowe interesy takiej współpracy zabezpiecza umowa. Warto więc dokładnie ją przeanalizować. Wykonawca dzieła, jak każda inna osoba, która nie podlega obowiązkowemu ubezpieczeniu społecznemu, może opłacać dobrowolnie składki emerytalną i rentową. Warunek jest jeden, osoba musiała być chociaż raz obowiązkowo ubezpieczona emerytalnie i rentowo.

Środa (7 października 2009 r.). Ministerstwo Finansów chce od przyszłego roku wprowadzić zmiany w sposobie rozliczenia prywatnego używania służbowych aut. W Europie opodatkowanie używania firmowych samochodów nie jest natomiast niczym nowym. Resort Pracy zapowiada, że nawet gdy pakiet antykryzysowy przestanie działać, pracodawca nie będzie mógł zwolnić pracownika przez sześć miesięcy po zakończeniu pobierania świadczeń i dopłat do wynagrodzeń. Przedsiębiorcy chcieliby większego dostępu do ulg. Tym czasem Zakład Ubezpieczeń Społecznych ogranicza liczę firm, którym umarza należności. Pakiet antykryzysowy nie zawiera natomiast przepisów regulujących kwestie ubezpieczeń społecznych.

Czwartek (8 października 2009 r.). Ministerstwo Finansów chce, aby banki przekazywały do fiskusa informacje o rachunkach przedsiębiorców co dwa tygodnie. Obecnie takie dane przesyłane są co miesiąc. Zmiana ma przede wszystkim zwiększyć efektywność egzekucji. Zwiększeniu uległy regionalne budżety przeznaczone za rozwój samozatrudnienia. Dzięki temu ponad tysiąc osób więcej otrzyma unijne dotacje. Środki na założenie działalności dostaną ci, którzy znaleźli się na liście rezerwowych. Przedsiębiorcy pracujący w domu i korzystający z Internetu mogą mieć natomiast problemy z rozliczeniem kosztów z jego korzystania. Mają bowiem trudności z udowodnieniem, w jakim stopniu służy on celom firmy, a w jakim celom osobistym.

Piątek (9 października 2009 r.). Bariera językowa oraz nieznajomość prawa sprawia, że coraz więcej podmiotów korzysta z usług firm komercyjnych w celu odzyskania podatku zapłaconego za granicą. Może ich to kosztować nawet 10 proc. wartości zwrotu. Przedsiębiorca nie może zwolnić pracownika, który został tymczasowo aresztowany. Umowa o pracę wygaśnie jednak samoistnie po trzech miesiącach aresztu. W przypadku, gdy pracownik zostanie oczyszczony z zarzutów, pracodawca musi go znów przyjąć do pracy. Pakiet Antykryzysowy wprowadza wiele nowych przepisów, z których mogą korzystać przedsiębiorcy w przejściowych trudnościach finansowych. Za ich pomocą mogą zmienić warunki pracy wszystkim pracownikom, również tym chronionym.
2009-11-04T19:58:06+01:00
-świnska grypa
-afera chazardowa
-zamkniecie szkoły w polsce z powodu świnskiej grypy
-