Odpowiedzi

2010-04-14T15:02:48+02:00
1 Wygląda trochę jak ząb po ekstrakcji. Ma jednak większe gabaryty i bardziej obły kształt. Nadszarpnięta zębem czasu traci swe kolory, funkcjonalność i sprawność. Poddawana częstym zabiegom pielęgnacyjnym typu rozkręcanie, czyszczenie poprzez wydmuchiwanie drobnych kłaczków kurzu, polerowanie z użyciem patyczka kosmetycznego, posłużyć może użytkownikom lat wiele a może więcej. Część, która w przypadku siekacza wystaje poza obręb dziąsła, tu uzbrojona jest w dwa, przypominające kształtem wielorybie grzbiety, elementy z możliwością ruchu wertykalnego. To tak zwane scrolle służące do przewijania treści wyświetlanych na monitorze. Spodnia część urządzenia, o którym tu mowa, skrywa otwór, w którym, niczym miazga w zębie, ukrywa się kulka drobnej budowy. Element ten umożliwia nam przychylną naszym działaniom lokalizację kursora.
Wyrwana - traci na funkcjonalności i staje się bezużyteczna, chyba że mamy do czynienia z wersją bezprzewodową.
Jest połową mojego życia, jeśli nie całym. Umożliwia mi swobodne przeszukiwanie treści stron internetowych oraz zapisywanie ich w procesorach tekstu. Stanowimy zgrany i bezkonfliktowy duet. Ja i moja komputerowa mysz.
2010-04-14T15:06:07+02:00
Radio czyli inaczej radioodbiornik albo odbiornik radiowy. Jest to urządzenie elektroniczne, które służy do odbioru audycji, stacji radiowych. Audycje wysyłane są przez stacje nadawcze jako fale radiowe zmodulowane sygnałem akustycznym tj.muzyka, mowa lub efekty dźwiękowe. Radioodbiornik ma za zadanie zamianę informacji zawartej w falach radiowych na napięcie elekt, a następnie na dźwięk.
Radio towarzyszy mi zawsze, ponieważ bardzo lubię słuchać muzyki i byc na biezaca z informacjami. Radioodbiorniki dawniej służyły jako przekazniki informacji miedzy innymi na wojnach.