Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-04-14T15:28:56+02:00
Warszawa jest stolicą Polski od 1587 roku.Tak zadecydował wówczas król Zygmunt III Waza i tak od dzisiaj pozostało.Obecnie w stolicy mieszka około 1,5miliona ludzi.Warszawa to piękne i duże miasto,które można nazwać niepokonanym.
Nadwiślański gród,bo tak często nazywa się Warszawę, ma bardzo bogatą i burzliwą historię.Na szczególną uwagę zasługuje obrona stolicy przed Niemcami w czasie ostatniej wojny.To bardzo długa a zarazem trudny okres dla naszego miasta.


Z samolotów hitlerowcy zrzucali bomby, które powoli zmieniały Warszawę w gruz.Do walki z wrogiem przystąpili wszyscy mieszkańcy stolicy bez względu na wiek.Wielu warszawiaków oddało wtedy życie.Byli wśród nich starcy,młodzież a nawet dzieci.


W gruzach legło Stare Miasto - zabytkowa dzielnica Warszawy.Z każdą godziną ubywało pięknych kamieniczek, a przybywało gruzu.Mimo ogromnych strat nie przerwano zaciekłej walki.Mieszkańcy stolicy z bólem serca patrzyli na wielkie straty, ale nie poddawali się.


Po wielu latach walki przyszła wreszcie chwila wytchnienia.Wyzwoloną Warszawę udekorowano flagami o narodowych barwach.Prawdą okazało się stwierdzenie, że ile razy Warszawa zmieniła się w ruiny, tyle razy powstawało na nowo.Pamięć o bohaterach walczących za Warszawę na zawsze pozostanie w naszych sercach
2010-04-14T15:29:01+02:00