Odpowiedzi

2010-04-14T15:34:35+02:00
2)
Totalitaryzm polegał na tym, że władza skupiona była w ręku jednej osoby - najczęściej wodza. W państwie totalitarnym obowiązywała jedna, narzucona przez władze ideologia. Zycie codzienne mieszkańców podlega szczegółowej kontroli.
3)
Naziści prześladowali żydow gdyz tak nakazywala nowa ideologia nazizmu , ktorej twórcą był Afolf Hitler (opisana zostala w jego książce "Mein Kampf") . Mowila ona o tym że rasa żydowska byla najgorsza z ras , żydow nazywano " podludzmi" i nalezalo ich wytepić , wyniszczyc
1)
Nazizm - totalitarna ideologia Niemieckiej Narodowo-Socjalistycznej Partii Robotników.
Niemiecka ideologia państwowa w czasie sprawowania władzy w Niemczech przez NSDAP w latach 1933-1945.

Kiedy pożar strawił budynek Reichstangu w Berlinie Hitler oskarżył o podpalenie komunistów .Na wniosek kanclerza prezydent wydał zarządzenie o ochronie narodu i państwa zawieszono swobody obywatelskie, a władza zyskała prawo dokonywania aresztowań bez nakazu sądu.Hitler to wykożystał i pozbawił komunistów mandatów poselskich.poczym kazał ich zamykać w obozach koncentracyjnych. Hitler zdelegalizowały wszystkie partie poza NSDAP. Niemcy stały się w ten sposób państwem jednopartyjnym w którym naziści zdobyli pełną władze.