Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
  • Użytkownik Zadane
2009-11-04T19:13:24+01:00
Dom w Atenach
Dom w Atenach to najcudowniejszy dom na świecie ! Już jego umiejscowienie jest samo w sobie niezwykłe.Ogromne dzwi w skale sprawiają , ze pomieszczenie ,do którego prowadzą , wydaja sie troche straszne.Na szczęście to tylko pierwsze wrażenie.
Wnętrze domu przypomina podziemną kopalnie.W kretym ,bursztynowym korytarzu , w którym płoną pochodnie , unosi się przecudny zapach konfitur z przylaszczek .To od razu zjednuje kazdego , kto tu zawita.Bez trudu bowiem wczuwa się przyjazną atmosfere , jaka panuje w tym niezwykłym , pełnym cudów miejscu .
Patrząc w gląb wąskiego holu , mozna ujrzec wejscie do pieczary, w którym ukryta jest wielka róbinowa sala z magicznym sklpieniem , ukazującym historię powstania światła.Na jej półkach poukładane są różnej wielkości i krztałtu kolorowe kamienie.Wsród nich króluje jasnoczerwony rubin, który połyskuje w przepięknych kielichach , pierscieniach , bransoletach i wszelkiego rodzaju złotych pucharach .
Purpurowa pieczara prowadzi do kolejnych czterech komnat .Ściany pierwszej z nich ubarwiają zielone szmaragdy i ciemnoniebeskie szafiry.Tworzą niepowtarzalne i zaskakujace w swym bogactwie mozaiki.
Nastepna komnata to sala diamentowa.Oszalamiający blask bije tu z przepięknych , swietlistych kamieni , z których zbudowano nie tylko sciany, sufity i podłogi ,ale wszystkie sprzety wypelniające ten cudowny salon.
Kolejna z komnat upaja swym zapachem i oczarowuje urodą.Cala tonie w przepięknych , kwiatach o zniewalajacej woni.Dominują w niej białe i bladoróżowe kwiaty.
Ostatnia komnata nazywana salą kominkowa.W srodku tego przestronnego wnętrza płonie ogień ,Którego iskierki zdaja sie wesolo pląsać i rozgrzewac serca domowników , a takze gosci.Nie jestem pewna czy to jest to !! ;)
1 5 1
2009-11-04T19:17:27+01:00
Domy w Atenach były ubogie i nie wygodne. Brakowało tam wody, więc ateńczycy nie zbyt często myli się i ciągle były jakieś choroby. Oni wtedy myśleli, że to bóg zsyła choroby za karę, a wynikało to stąd że oni właśnie się nie myli. Mieszkania były budowane z nietrwałych materiałów, takich jak glina ze smołą. Były ciasne, brudne, brakowało w nich okien, a jedyny dochód światła i świeżego powietrza był otwór w dachu. Dlatego życie ateńczyków toczyło się na ulicy lub agorze. Dlatego nie chciłbym/ałabym tam mieszkać.