Odpowiedzi

2010-04-14T15:56:43+02:00
Drogi Pawle na grzybobraniu u cioci było świetnie po lesie chodziliśmy ponad 2 godziny!! ciocia jak to ona miała pełny koszyk a w nim borowiki maślaki podgrzybki rydze kozaki a ja miałem zaledwie 5 maślaków!! Gdy wróciliśmy ciocia usmażyła mi rydze które nazbierała!! były pyszne!! Już jutro się zobaczymy!! Twój kolega michał
2010-04-14T15:57:44+02:00
1)
Ostatnio byłam w lesie i zbierałam grzyby. Las był cudowny, ale grzyby po przetworzeniu były jeszcze bardziej cudowne. Znalazłam borowiki, maślaki i opieńki.
2)
Drodzy miłośnicy zbierania grzybów. Mam dla Was kilka drobnych rad dotyczących zbierania grzybów, więc pierwsza to ta, że trzeba zbierać je w czymś co przepuszcza powietrze (proponuję kosz wiklinowy). Po drugie trzeba bezzwłocznie
je przetworzyć po zebraniu. Mam nadzieję, że się zastosujecie, pozdrawiam.
Najlepsza Odpowiedź!
2010-04-14T16:22:14+02:00
Cześć! dn.(najlepiej by było jak to by był wrzesień lub październik) np.Kraków


Witam Cię serdecznie. Dawno do Ciebie nie pisałem,ale po tym co się ostatnio wydarzyło, musiałem wysłać do Ciebie list. Kilka dni temu, razem z rodziną, wybraliśmy się do lasu na grzyby.
Rozdzieliliśmy się. Ja szłem w grupie z tatą, a moja siostra z mamą. Tata wypatrzył podgrzybka i poszedł po niego, ja natomiast wędrowałem dalej. Odeszłam trochę od taty. Po prostu zboczyłem z terenu. Idę, nagle patrzę, prawdziwek w zaroślach. Zbliżam się, już po niego, sięgam, próbuje wyrwać, łapiąc za nogę grzyba, a tu jak nie podskoczę. Jejku, tak się ukułem, że aż zacząłem wrzeszczeć z bólu. Po chwili, przybiegł tata. Przygląda się, mech jak mech, sięga w dół, a tutaj ukryty w mchu jeż. A na grzbiecie niósł prawdziwka i jeszcze miał tam jakieś kurki i maślaki. Wszyscy się później śmieli, że taki gapa ze mnie jest. Ale skąd mogłem wiedzieć. I to właśnie ta historia, którą chciałem Ci opowiedzieć. A co tam ciekawego słychać u Ciebie? Odpisz szybko.

Pa, Kuba:)

Porady dla miłośników grzybobrania.
1. Zawsze noszę przy sobie atlas grzybów.
2. Dobrze się ubieram, w zależności od pogody.
3. Z domy zabieram picie.
4. Grzyby zbieram do kosza wiklinowego.
5. Grzyby ścinam nożem, nie wyrywam za korzenie.
5. Nie dotykam grzybów trujących.
6. Nie kopię grzybów trujących.