Odpowiedzi

2010-04-14T16:22:47+02:00
Lektura "Kamienie na szaniec" Aleksandra Kamińskiego jest przepiękną książką opowiadającą nam o autentycznych wydarzeniach z okresu okupacji niemieckiej Warszawy podczas II wojny światowej.Opisuje prawdziwe działania podziemnej działalności Harcerskiej szarych szeregów.
Czego nauczyła mnie lektura " Kamienie na Szaniec" przede wszystkim patrzenia na świat w inny sposób,wrażliwości na krzywdę innych ludzi oraz prawdziwej przyjaźni.
Aby udowodnić ,że mam rację pozwolę sobie przedstawić kilka argumentów.
Pierwszym z nich jest to,że bohaterzy książki K na SZ pokazali mi na czym polega prawdziwa przyjaźń. To właśnie oni pokazali mi,że przyjaźń jest ważną wartością w życiu człowieka. To właśnie ona pomogła chłopcom przetrwać ciężkie chwile. Umierający Rudy na pewno czuł się lepiej gdy miał u swego boku Zośkę. Zawsze mogli ze sobą porozmawiać i nie dokuczała im samotność.Warto więc być przyjacielskim aby mieć przyjaciela.
Kolejnym argumentem jest to,że po przeczytaniu lektury widziałam świat zupełnie inaczej, stałam się bardziej wrażliwa na krzywdę innych ludzi. Postawiłam się w miejscu tych młodych ludzi którzy przez sytuację polityczną w Polsce musieli zapomnieć o własnych marzeniach, planach. Dla nich ważna była obrona państwa.
Myślę,że przedstawiałam państwu choć w minimalnym stopni iż ta książka nauczyła mnie bardzo wielu wartości.

< nie wiem czy Ci się podoba ostatni akapit musisz poprawić dopisać, bo mi skończyły się pomysły. Pisałam z głowy nie z internetu. a i gdybyś mógł\mogła to napisz mi jaka ocena z tego wypr. wyszła> jestem nawet ciekawa:) pozdr
23 4 23