Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-04-14T16:04:11+02:00
Odnawialne źródła energii – spojrzenie w przyszłość
Pogarszająca się stale sytuacja na rynku paliw pierwotnych to znaczy: rosnący popyt na surowce energetyczne czy niepewność co do stabilności dostaw powodują wzrost zainteresowania społeczeństwa i przemysłu odnawialnymi źródłami energii, które pozwoliłyby na uniezależnienie się od tradycyjnych źródeł energii. Światowe zasoby surowców energetycznych oceniane są na:

- ropa naftowa: 30 lat,
- gaz ziemny: 60 lat,
- węgiel kamienny: 220 lat,
- paliwa rozszczepialne: 210 lat.

Jak widać prędzej czy później ludzkość stanie w obliczu już nie kryzysu energetycznego ale braku surowców energetycznych i masowego wykorzystania odnawialnych źródeł energii. Cała energia odnawialna pochodzi od Słońca, które jest siłą napędową życia na Ziemi. Głównym źródłem energii Słońca jest przemiana wodoru w hel a zapasy wodoru w Słońcu oceniane są na około 5 mld lat. Mówiąc o energii ze źródeł odnawialnych nie można pominąć aspektów ekologicznych związanych z jej wykorzystaniem. Brak emisji gazów cieplarnianych, czystsze powietrze, brak skażenia środowiska naturalnego to czynniki, które zainteresują każdego kto chce zostawić swoim dzieciom czysty i zdrowy Świat.


Kolektory słoneczne
Słońce jest życiem, a energia słoneczna – energią przyszłości. Każdego dnia świeci słońce, obdarowując nas ciepłem, światłem i energią. Energią, którą dzięki urządzeniom solarnym marki Buderus możesz bardzo łatwo wykorzystać, po to żeby np. brać ciepły prysznic i ogrzewać swój dom. A to się opłaca podwójnie: dla ciebie, a także dla naturyliczę na naj ;**

6 1 6
2010-04-14T16:08:13+02:00
Słońce, najbliższa gwiazda to główne źródło energii odnawialnej.
Energia ze Słońca umożliwia nieustanny przebieg wszystkich procesów na Ziemi. Z wyjątkiem energii przepływu i odpływu, energii cieplnej wnętrza Ziemi i energii ziemskich reakcji jądrowych, wszystkie rodzaje energii na Ziemi biorą swój początek w promieniowaniu słonecznym.
Słońce wysyła w przestrzeń kosmiczną promieniowanie elektromagnetyczne o różnych długościach fali, które osiąga Ziemię po 8 minutach.
6 4 6