Odpowiedzi

2009-11-04T19:17:56+01:00
Inny nie znaczy gorszy ponieważ każdy człowiek jest inny od drugiego.gdyby na świecie wszyscy byli tacy sami świat stałby się nudny.nie możemy nikogo oceniać po wyglądzie czy kolorze skóry. liczy się to jacy jestesmy w środku.
8 3 8
Najlepsza Odpowiedź!
2009-11-04T19:18:24+01:00
''INNY NIE ZNACZY GORSZY''

Spotykamy na świecie wiele osób, które w pewien sposób różnią się od nas. Jest w nich coś zadziwiającego, innego, a nawet intrygującego.
Mówimy wtedy o nich, że są inni. Nie należą do naszej grupy społeczeństwa. A może warto zastanowić się, dlaczego tak jest ? Nie jest to chyba trudne pytanie. Każdy ma swoje poglądy, racje, argumenty. Ale inny, nie znaczy gorszy. Nie można mówić, że jeśli ten ma twarz poparzoną jest beznadziejny, od razu go przekreślić. Poznajmy go od wewnątrz. A gdyby nam się to przytrafiło ? Co byśmy wtedy zrobili ?
Wszyscy różnimy się cechami charakteru, wyglądem. Zastanówmy się, czy jeżeli zamieszkalibyśmy w Afryce i jako jedyni bylibyśmy biali, to znaczy, że jesteśmy inni, gorsi ? Nie...
Niestety, nasze społeczeństwo nie potrafi sobie z tym poradzić. Osoby często nazywane innymi nie mają siły nam się przeciwstawić, bronić. Możemy to zmienić. Nie bądźmy rasistami, samolubnymi egoistami zapatrzonymi w siebie. Walczmy z tym, dajmy szansę innym. Niech oni nam pokażą co potrafią. Tak więc przystąpmy do działań już teraz, zacznijmy od siebie.

Mam nadzieję, że pomogłam ;)
9 4 9