Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2009-11-04T19:29:19+01:00
Jak kazdego roku 1 listopada w Dien Wszystkich Swietych wybralismy sie na cmentarz.Nie obeszloby sie oczywiscie bez problemow z dojazdem, bo kazdy chcial odwiedzic groby swoich zmarlych.Na samym poczatku cmentarza bylo wiele ludzi sprzedajacych kwiaty i znicze. Kazdy z nich chcial sprzedac jak najwiecej, choc nie o to chodzi tego dnia.Gdy weszlismy za brame mijalismy mnostwo osob. Wiekszosc byla przygnebiona, choc byli tacy ktorych nie wzruszal zapach palacych sie zniczy i swiezych kwiatow. Ludzie stali nad grobami pograzajac sie w smutku i rozpaczy, zadajac sobie przewanie to samo pytanie"dlaczego to nasz bliski odszedl" i godzac sie losem.Wszyscy pobudzali w sobie refleksje na temat zycia wiecznego.nie jest to moze na cala strone ale mam nadzieje ze skorzystasz. dokoncz sobie wg swojego uznania
1 1 1
2009-11-04T19:41:19+01:00
Dzien wszytkich swietch byl bardzo pochmurnym dniem,padał deszcz,wiał wiatr. i bylo bardzo mrozno.Wyraźnie czuć zapach świeżych kwiatów i palących się świeczek. Każdy podmuch wiatru zrywa z drzew liście, które pokrywają wąskie alejki cmentarza i pomniki zmarłych
Tego dnia w Święto Zmarłych cmentarz byl bardzo zatłoczony,ludzie przyjeżdżają nawet z najdalszych zakątków Polski, by odwiedzić groby bliskich osób.Pomniki byly zapelnione zniczami o roznych kształtach,kolorach,takze na pomniku znajdowały sie kwiaty a szczegolnie chryzantemamy, które są nieodłączną częścią tego święta.Byly one symbolem pamięci po zmarłych ktorzy udali sie na wieczny spoczynek.
na cmentarzu panował jak na to przystało nostalgiczny i refleksyjny nastrój.Wsrod tego wszystkiego znajdowali sie Ludzie pogrążeni się w modlitwie za dusze zmarłych.
Miedzy alejkami rosły batdzo stare drzewa, cmentarz ten należał do starszego typu dlatego można było spotkać tam wiele tablic i nagrobków których od lat nikt nie odwiedzał, często były na nich obcojęzyczne napisy.


mam nadzieje ze pomogłam:)
1 1 1