Wyobraź sobie, że Twoja klasa przygotowywuje inscenizację "Romeo i Julia" W. Szekspira. Napisz PODANIE do dyrekcji wybranego teatru z prośbą o wypożyczenie kostiumów dla odtwórców pięciu dowolnych postaci. Wymień imiona tych bohaterów.

Proszę o pomoc :) Wystarczy w sumie samo określenie celu pisma i uzasadnienie. Bo resztę elementów podania już napisałam. Z gó ry wielkie dzięki ^^

2

Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2009-11-04T19:28:22+01:00
Chciałam się zwrócić do dyrekcji z prośbą o wypożyczenie kostiumów teatralnych, w które ubiorą się moi klasowi koledzy i koleżanki, odtwórcy głównych ról w szekspirowskiej inscenizacji dzieła "Romeo i Julia". Potrzebne są stroje Julii, Romea, ojca Laurentego(franciszkanina), Parysa i Tybalta, mają one odwzorowywać modę panującą w danej epoce.
8 4 8
2009-11-04T19:28:31+01:00
Droga Dyrekcjo!
Chciałem zwrócić się do państwa z prośbą o wypożyczenie kilku kostiumów dla najważniejszych ról w naszym przedstawieniu "Romeo i Julia". Będą nam potrzebne ubrania dla Julii, Romea, Ojca Laurentego, Merkucja i Tybalta(np.). Są one nam potrzebne, ponieważ szkoła nie ma wystarczających środków na zakup kostiumów, a nasza innscenizacja ma szczytny w trakcie przedstawienia będą zbierane datki dla biednych rodzin. Dlatego tez kieruje tę prośbe do pana.

...............
6 4 6