Przyjmuję tylko rozbudowane odpowiedzi. Dziękuję.

1. Gdzie i w jakim celu buduje się sztuczne zbiorniki wodne?
2. Co spowodowało bardzo dobry rozwój turystyki we Francji?
3. Zaproponuj trasę wycieczki po Włoszech, uwzględniając miejsca najchętniej odwiedzane przez turystów.
4. Wielkość dochodu narodowego wytworzonego na jednego mieszkańca w Szwajcarii należy do najwyższych w świecie. Jakie sa tego przyczyny?
5. Wymień krainy geograficzne Szwajcarii.
6. Wymień przyczyny ujemnego przyrostu naturalnego ludności w Niemczech.
7. Podaj przyczyny powstania Zagłębia Ruhry oraz napisz, jaki przemysł się tam rozwinął.

1

Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2009-11-05T16:20:09+01:00
1. Zbiorniki sztuczne buduję się najczęściej na rzekach. W celu: przeciwpowodziowe, przeciwpożarowe bądź dla powstania elektrowni wodnej albo dla jakiegoś zakładu np. elektrowni.
2. Na terytorium Francji znajduje się wiele miast o wysokiej wartości kulturalnej, np.Paryż. Liczne plaże, kurorty nadmorskie, ośrodki sportów zimowych oraz regionów wiejskich o wysokich walorach krajobrazowych. Poza tradycyjną turystyką Francja przyciąga również pielgrzymów do Lourdes, sanktuarium odwiedzanego rocznie przez kilka milionów osób.
3.Wenecja - Bolonia - Neapol - RZYM - Florencja - Piza - Genua - Mediolan.
Bogate w zabytki sięgające od czasów Imperium Rzymskiego, poprzez średniowiecze i renesans po okres baroku. Światową sławą cieszą się tak ruiny w Pompejach, koloseum w Rzymie jak i bazylika w Asyżu, czy klasztor na Monte Cassino.
5.Alpy, Góry Jura, Wyżyna Szwajcarska
6. Przyczyną ujemnego przyrostu naturalnego w Niemczech jest coraz mniejsza liczba urodzeń. Przy utrzymującej sie liczbie zgonów/
7.Ruhry Zagłębie - wielkie zagłębie przemysłowe i największa aglomeracja Niemiec/
W Zagłębiu Ruhry znajduje się jedno z największych na świecie złóż węgla kamiennego oraz złoża węgla brunatnego, soli kamiennej, rudy cynku i ołowiu.
1 1 1