Odpowiedzi

2010-04-14T17:29:14+02:00
Hiszpania to piękny kraj, każdego turystę czekają niezwykłe przeżycia estetyczne, dlatego chciałbym/abym tam pojechać . To tutaj zjeżdżają się miłośnicy sztuki, rzeźby, grafiki, aby czerpać inspirację. W Madrycie warto się udać do muzeum Prado- jednej z najbogatszych galerii sztuki na świecie. Interesujące zbiory możemy oglądać tez w innych hiszpańskich miejscowościach, np. w pałacu- klasztorze Escorial niedaleko Madrytu, w licznych skarbcach katedralnych i klasztornych w Barcelonie.
Hiszpanie oblewają wody Morza Śródziemnego, Kantabryjskiego oraz Oceanu Atlantyckiego. Każdy na pewno słyszał o popularnych, hiszpańskich wybrzeżach nad Morzem Śródziemnym; to tutaj począwszy od północnego wschodu aż po cieśninę Gibraltarską ciągną się wybrzeża; Costa Brava, Costa Dorada, Costa Brava del Azahar, Costa del Valencia, Costa Blanca, Costa Calida, Costa de Almeria, Costa Tropical i Costa del Sol.
Cztery oficjalne języki, dwa wielkie miasta o równym znaczeniu, zróżnicowany krajobraz, jakiego nie spotkamy nigdzie indziej – taka właśnie jest Hiszpania. Popularne wyobrażenie o tym kraju jak kraju flamenco, korridy, barów tapas w najmniejszym stopniu nie oddaje różnorodności tej ziemi.

` wystarczy troszkę przerobić
4 2 4
2010-04-14T17:30:34+02:00
Chciałabym napisać te prace o swoim kraju , ale bardziej wole Hiszpanie . Jestem patryjotom , ale każdy ma swój gust co do jakiego kraju chciałaby wyjechać lub mieszkać tam . Moim krajem jest Hiszpania nie tylko ze względu na jej piękno , plaże i inne fajne rzeczy związane z nią , ale Hiszpania jest to jeden z wielu piękniejszym krajów na ziemi i pomogła polakom w czasie 2 wojny światowej i dziękujemy im z całego serca . Kiedy orosnę wyjade do Hiszpanii , a co lepsze naucze sie języka na pamięć , żeby wzięli mnie za prawdziwą Hiszpanke .
5 1 5