Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2009-11-04T19:48:55+01:00
Typowymi bakteriami samożywnymi są: cyjanobakterie (sinice), zielone bakterie siarkowe, niektóre bakterie purpurowe, ale też mnóstwo chemolitotrofów, takich jak bakterie nitryfikacyjne i bakterie siarkowe.

AIDS jest wirusową chorobą zakaźną, ale zaraźliwą tylko w specyficznych warunkach, bowiem wirus HIV ma ograniczone możliwości przenoszenia się z człowieka na człowieka. Nie przenosi się ani drogą kropelkową, ani pokarmową, ani przez kontakt z zakażonymi przedmiotami. Dlatego nie jest groźne dla otoczenia kichanie i kaszel osoby zakażonej ani jej łzy, pot czy ślina. Nie grozi zarażeniem się wymiana przyjacielskiego uścisku z osobą zakażoną, trzymanie jej za rękę, pocałowanie jej w policzek, spożycie jedzenia przez nią przyrządzonego, użycie jej ręcznika. Wirus HIV przenosi się wyłącznie drogą płciową i przez bezpośrednie wniknięcie zakażonej krwi do krwiobiegu osoby zdrowej. Zarazić się można tylko podczas stosunku płciowego, przez użycie tej samej igły do wstrzyknięć, przez kontakt skaleczenia, rany, owrzodzenia z zakażoną krwią oraz w następstwie transfuzji, jeśli krew nie została poddana kontroli na obecność wirusa. (na zakażenie narażone są dzieci rodzące się z matek będących nosicielkami wirusa.)
2009-11-04T19:53:58+01:00
Wirus aids moze byc przeniesiony gentycznie ale tez przez kontakt z krwia czyli : krew- krew(np narkotyki tzn strzykawki)
krew- sluz z macicy lub sperma (stosnek) i to malo prawdo podobne ale krew - slina (pocalunek) ale trzeby bylo bardzo bardzo duzo sliny ;p.