Zaplanuj dla SWojej klasy trzydniową wycieczkę w ciekawy rejon Polski.
Ułóż program wycieczki, który pozwoli Wam poznac najwieksze atrakcje turystyczne wybranego zakątka.
Wypełniając rubryki
Trasa..........................................................................{...}
Dzien 1....
Dzien 2
Dzien 3

Prosze jak najszybciej odpowiedzi . prosze o średniej długości odpowiedzi. opisy....;]

2

Odpowiedzi

2010-04-14T17:47:34+02:00
Trójmiasto – Łeba

1. Przejazd do Gdańska – zwiedzanie miasta z przewodnikiem: Długi Targ, Kościół Mariacki z wejściem na wieżę widokową, Żuraw Gdański, Fontanna Neptuna. Zakwaterowanie. Obiadokolacja i nocleg.

2. Gdynia – ORP Błyskawica lub Dar Pomorza, spacer Skwerem Kościuszki, Oceanarium i Akwarium Morskie. Sopot – spacer po molo i zabawy na plaży. Przejazd do Łeby – zakwaterowanie. Obiadokolacja i nocleg.

3. Śniadanie. Wyprawa do Słowińskiego Parku Narodowego. Przejazd wózkami elektrycznymi oraz przejście znakowanym szlakiem turystycznym, zdobywanie największej w Polsce piaskowej góry.Hel – Łeba

1. Przejazd na Hel. Wspaniała panorama ze szczytu zabytkowej latarni morskiej. Zakwaterowanie. Obiadokolacja. Wieczorny spacer nad morze. Nocleg.

2. Śniadanie. Z wizytą u foki Balbiny – podglądanie fok w Fokarium Uniwersytetu Gdańskiego. Muzeum Rybołówstwa i skansen ludowych łodzi rybackich. Jurata – spacer promenadą łączącą Zatokę Pucką z morzem. Przejazd do Łeby. Zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.

3. Śniadanie. Wyprawa do Słowińskiego Parku Narodowego. Przejazd wózkami elektrycznymi oraz przejście znakowanym szlakiem turystycznym, zdobywanie największej w Polsce piaskowej góry.Kaszuby

1. Przejazd do Kościerzyny – spacer po skansenie starych parowozów. Będomin – Muzeum Hymnu Narodowego. Zakwaterowanie w okolicy Kościerzyny. Obiadokolacja i nocleg.

2. Śniadanie. Kartuzy – zwiedzanie dawnego klasztoru kartuzów – barokowy kościół w kształcie trumny. Krótka lekcja języka kaszubskiego w Muzeum Kaszubskim. Chmielno – zwiedzanie Muzeum Ceramiki Neclów i okazja aby samodzielnie ulepić garnek z gliny. Wieżyca – wejście na wieżę widokową na najwyższym wzniesieniu Kaszub. Powrót do ośrodka. Obiadokolacja i nocleg.

3. Śniadanie. Wdzydze Kiszewskie – spacer po skansenie etnograficznym.Ahlbeck – Woliński Park Narodowy.

1. Przeprawa promowa do Świnoujścia. Zwiedzanie Muzeum Rybołówstwa Morskiego. Zabawy na plaży. Zakwaterowanie. Obiadokolacja i nocleg.

2. Śniadanie. Rejs do niemieckiego nadgranicznego miasteczka Ahlbeck - „termy Bałtyckie” - zabawa w kompleksie basenów termalnych, spacer po miasteczku i zabytkowym molo rejs powrotny do Świnoujścia. Obiadokolacja i nocleg.

3. Śniadanie. Międzyzdroje – spacer Promenadą Gwiazd. Wyspa Wolin – spacer do Rezerwatu Żubrów i punkt widokowy na najwyższym na wybrzeżu klifie.


Świnoujście – Wyspa Wolin

1. Przeprawa promowa do Świnoujścia. Zwiedzanie Muzeum Rybołówstwa Morskiego. Zakwaterowanie. Obiadokolacja i nocleg.

2. Śniadanie. Międzyzdroje – spacer Promenadą Gwiazd i czas na zakup pamiątek znad morza. Wyspa Wolin – spacer do Rezerwatu Żubrów. Spacer do punktu widokowego – najwyższego klifowego brzegu w Polsce. Obiadokolacja i nocleg.

3. Śniadanie. Czas na zabawę na plaży. Wyjazd w drogę powrotną.Warszawa – Żelazowa Wola

1. Przejazd do Warszawy – Wilanów -pałac. Spacer po Łazienkach Królewskich: Teatr na Wodzie, pomnik Chopina. Przejazd koło Sejmu i Senatu. Zakwaterowanie w Warszawie. Obiadokolacja i nocleg.

2. Śniadanie. Zwiedzanie Warszawy z przewodnikiem: Plac Zamkowy z Kolumną Zygmunta III Wazy, Zamek Królewski, rynek z Syrenką, Barbakan, Pomnik Małego Powstańca, Grób Nieznanego Żołnierza. Okęcie -wejście na taras widokowy. Obiadokolacja i nocleg.

3. Śniadanie. Niepokalanów – Bazylika Tysiąclecia , Szopka Millenium, Muzeum OO Maksymiliana Kolbego. Żelazowa Wola – miejsce urodzenia F. Chopina: dworek oraz park.
UWAGA: możliwość zwiedzania Telewizji Polskiej.Góry Sowie

1. Ząbkowice Śląskie – krzywa wieża i gabinet Frankensteina. Zakwaterowanie w okolicy Srebrnej Góry. Obiadokolacja i nocleg.

2. Śniadanie. Całodzienna wycieczka piesza na Wielką Sowę przez Przełęcz Jungowską i schronisko Zygmuntówka. Obiadokolacja i nocleg.

3. Śniadanie. Walimie – tajemnice podziemnej fabryki zbrojeniowej wydrążonej w masywie góry Włodarz.Góry Świętokrzyskie

1. Zagańsk – Dąb Bartek. Spacer po Kielcach. Zakwaterowanie w okolicy Kielc. Obiadokolacja i nocleg.

2. Śniadanie. Całodzienna wycieczka z przewodnikiem: Nowa Słupia, Kamienny Pielgrzym, wędrówka trasą turystyczną do Świętego Krzyża – opactwo benedyktynów z relikwiami świętego krzyża. Miejscowość Święta Katarzyna – klasztor oraz wejście na Łysicę. Obiadokolacja i nocleg.

3. Śniadanie. Zwiedzanie „Jaskini Raj” ze wspaniałymi formami naciekowymi. Chęciny – ruiny zamku.Kotlina Kłodzka

1. Kłodzko – zwiedzanie Twierdzy Kłodzkiej. Duszniki Zdrój – spacer po uzdrowisku. Zakwaterowanie. Obiadokolacja i nocleg.

2. Śniadanie. Błędne Skały – przejście labiryntem. Szczeliniec Wielki – wejście na szczyt i podziwianie form skalnych. Czermna – Kaplica Czaszek. Powrót do ośrodka. Obiadokolacja i nocleg.

3. Śniadanie. Kudowa Zdrój – zwiedzanie Muzeum Zabawek, spacer po Parku Zdrojowym – okazja by spróbować wód zdrojowych. Obiad w drodze powrotnej.

Kotlina Kłodzka – Praga

1. Wrocław – Panorama Racławicka. Duszniki Zdrój – spacer po uzdrowisku. Zakwaterowanie w rejonie Dusznik. Obiadokolacja i nocleg.

2. Śniadanie. Wyjazd do Pragi – zwiedzanie miasta z przewodnikiem: Hradczany, katedra Św. Wita, Most Karola, Rynek Staromiejski, Ratusz ze słynnym zegarem Orloj, Plac Wacława. Obiad w Pradze. Powrót do Polski na nocleg.

3. Śniadanie. Kłodzko – zwiedzanie Twierdzy Kłodzkiej. Obiad w drodze powrotnej.

Karkonosze

1. Szklarska Poręba – spacer do Wodospadu Kamieńczyka. Zakwaterowanie w okolicy Szklarskiej Poręby lub Karpacza. Obiadokolacja i nocleg.

2. Śniadanie. Całodzienna wycieczka w góry z przewodnikiem: wjazd wyciągiem krzesełkowym na Małą Kopę, wejście na Śnieżkę, zejście znakowanym szlakiem przez Strzechę Akademicką, Kocioł Małego Stawu oraz przejście obok słynnej Świątyni Wang. Obiadokolacja i nocleg.

3. Śniadanie. Zwiedzanie zamku Chojnik.Karkonosze - Praga

1. Chojnik – zwiedzanie ruin zamczyska. Zakwaterowanie w rejonie Karpacza lub Szklarskiej Poręby. Obiadokolacja i nocleg.

2. Śniadanie. Przejazd do Pragi i zwiedzanie miasta z przewodnikiem: Hradczany, katedra Św. Wita, Most Karola, Rynek Staromiejski, Ratusz ze słynnym zegarem Orloj, Plac Wacława. Obiad w Pradze. Powrót do Polski na nocleg.

3. Śniadanie. Szklarska Poręba – spacer do Wodospadu Kamieńczyka.Zakopane

1. Przejazd do Zakopanego. Spacer po Krupówkach, skocznie narciarskie. Obiadokolacja i nocleg.

2. Śniadanie. Całodzienna wycieczka w góry z przewodnikiem według wybranego wariantu. Wariant I: Morskie Oko, Jaszczurówka, Pomnik Sabały. Wariant II: Dolina Kościeliska. Wieczorne ognisko. Obiadokolacja i nocleg.

3. Śniadanie. Wjazd wyciągiem krzesełkowym na Butorowy Wierch, panorama Tatr z Gubałówki, zejście do Zakopanego.Kraków – Wieliczka – Ojców

1. Ojców – Ojcowski Park Narodowy – Maczuga Herkulesa, Pieskowa Skała lub Grota Łokietka. Przejazd do Krakowa. Obiadokolacja i nocleg.

2. Śniadanie. Kraków- zwiedzanie miasta z przewodnikiem: Wawel – Katedra i komnaty królewskie, Dzwon Zygmunta, , Sukiennice, Rynek Starego Miasta, Kościół Mariacki z ołtarzem Wita Stwosza. Obiadokolacja i nocleg.

3. Śniadanie. Wieliczka – zwiedzanie kopalni soli z przewodnikiem.Kraków – Wieliczka – Wadowice

1. Wieliczka – zwiedzanie z przewodnikiem Kopalni Soli. Przejazd do Krakowa. Obiadokolacja i nocleg.

2. Śniadanie. Kraków- zwiedzanie miasta z przewodnikiem: Wawel – Katedra i komnaty królewskie, Dzwon Zygmunta, , Sukiennice, Rynek Starego Miasta, Kościół Mariacki z ołtarzem Wita Stwosza. Obiadokolacja i nocleg.

3. Śniadanie. Wadowice – rodzinne miasto papieża Jana Pawła II, spacer po mieście i okazja aby spróbować słynnych papieskich kremówek.
12 4 12
2010-04-14T17:48:15+02:00
RAMOWY PLAN WYCIECZKI


1 dzień - 7.07.2004, środa

7:30 – 8:00 zbiórka przy hotelu „Cracovia”
8:00 – 14:00 przejazd z Krakowa do Wałbrzycha(339 km)
Szacowany czas przejazdu: 6h (wliczając krótkie postoje)
13:00 – 13:25 w drodze do Wałbrzycha:
Postój na parkingu, 10 minutowy spacer do miejsca zainteresowania
Zwiedzanie Hitlerowskiego „Mauzoleum”

Miejsce pobudzające wyobraźnię, położone na leśnej polanie. Budowlę wzniesiono w latach 30. naszego wieku. Była to swoista świątynia hitleryzmu. Wewnątrz na brązowej kolumnie, podpieranej przez brązowe posagi, płonął wieczny ogień. Wokół znajdowały się „kaplice”: jedna poświecona „bohaterom”, którzy zginęli przy umacnianiu faszyzmu, druga – robotnikom poległym na stanowisku pracy, a trzecia zawierała złotą księgę miasta, gdzie zapisywano nazwiska zmarłych. Po hitlerowskim epizodzie pozostały jedynie kamienne mury z dziedzińcem i podcieniami.

14:00 – 15:00 obiad w restauracji włoskiej „Pasaż”
15:00 – 15:30 zwiedzanie Kościółka Matki Boskiej Bolesnej

Najstarszy zabytek miasta, który przycupnął obok „białego kościoła”. Zbudowany w pocz. XIV w., przebudowany w XVIII. Za ołtarzem podobno tryskało przed wiekami cudowne źródełko.

16:00 – 18:00 czas wolny
18:00 – 19:00 kolacja – kiełbaski z ogniska zorganizowanego w Schronisku PTSM
Daisy ( miejsce noclegu)
20:00 – 21:00 wieczorek folklorystyczny
21:00 – 8:00 nocny odpoczynek

2 dzień, 8.07.2004, Czwartek

8:00 – 9:00 śniadanie
9:30 – 10:30 zwiedzanie Muzeum Okręgowego

Warto tu zajrzeć i zobaczyć wspaniałą (jedną z najlepszych w Polsce) kolekcję barwnych minerałów minerałów pobliskich gór i węglowych skamielin oraz zbiór porcelany mieszczańskiej sprzed stu i więcej lat.

10:30 – 11:00 przejście pieszo do Muzeum Przemysłu i Techniki
11:00 – 12:00 zwiedzanie obiektu z przewodnikiem

Muzeum znajduje się na terenie zamkniętych kopalni. Według znawców należy do najwartościowszych w kraju, a nawet w Europie. Prezentuje stare budowle przemysłowe i maszyny – wszystko w XIX-wiecznej scenerii, w atmosferze jak z „Ziemi obiecanej”.

12:00 – 12:30 przejazd autokarem do Szczawno Zdroju
12:30 – 13:15 zwiedzanie Teatru Zdrojowego
Wizyta w Pijalni wód mineralnych

Oryginalna pijalnia z 1894 r. spłonęła zimą 1992 r. Dzięki mobilizacji wielbicieli uzdrowiska obiekt wspaniale odbudowano i ponownie oddano do użytku w 1996 r. Wszyscy są zgodni, ze pożar w pewnym sensie wyszedł zdrojowi na dobre, bo dzisiejsza pijalnia (wzorowana na starszej, z poł. XIX w.) jest ładniejsza od spalonej. Wewnątrz można napić się zdrojowych wód, kupić pamiątki lub przysiąść w wiklinowej czytelni na pięterku.

13:15 – 14:15 spacer po parkach: Zdrojowym i Szwedzkim

Piękne, wielkie obszary zieleni utrzymane w romantycznym stylu angielskim. Późną wiosną – rododendrony i azalie. Jesienią – tęcza barw. Warto pospacerować, tym bardziej, że są to bodaj największe z polskich parków zdrojowych.

14:15 – 14;45 obiad w knajpce „Babinicz” na terenie Dworzyska
14:45 – 15:45 przejazd w kierunku Krzeszowa
15:00 – 15:30 po drodze zwiedzanie Głazów Krasnoludków

Głazy są ukryte w lesie. Zwiedzanie ułatwia żółty szlak.
Głazy Krasnoludków to rezerwat chroniący część Gór Stołowych. Można zobaczyć tu Szczelinie w miniaturze; skalne baszty, rozpadliny, fantazyjne kształty.

15:30 – 16:30 powrót do Wałbrzycha
16:30 – 18:00 zwiedzanie Zamku Książ

Największy i „najprawdziwszy” zamek Śląska, malowniczo położony wśród lasów Książańskiego Parku Krajobrazowego nad wąwozem Pełcznicy. Ma baszty, bramy, dziedzińce i ogrody. Najwspanialej prezentuje się z punktu widokowego – Skały Olbrzyma, jesienią, w oprawie kolorowych liści. Wybudowany w 1292 r. prze księcia Bolka I, został zniszczony podczas wojen husyckich; później był twierdzą rozbójników.
Wielokrotnie przebudowywany zamek stanowi dziś konglomerat stylów; dominuje barok.
Nie mniejszą atrakcją są widokowe tarasy (o pow. 2 ha) z 27 fontannami i klombami oraz wspaniały, ogromny park.

18:00 – 19:00 kolacja w miejscu noclegu – Pensjonacie należącym do
Hotelu Książ
19:00 – 22:00 dyskoteka
22:00 – 8:00 nocny odpoczynek

3 dzień, 9.07.2004, Piątek

8:00 – 9:00 śniadanie – szwedzki stół
9:00 – 10:30 przejazd do Krzeszowa
10:30 – 11:30 zwiedzanie Opactwa Cystersów

Zabytek najwyższej klasy, a przy okazji urocze miejsce. Opactwo założone w końcu XIII w. przez krzewicieli postępu, cystersów. Monumentalny barok w sielskiej scenerii. Wieże bajkowo rysują się wśród pól i wzgórz. Fasada kościoła klasztornego z ogromnymi figurami robi niesamowite wrażenie. Wnętrze bez linii prostych, bogaty wystrój.

11:30 – 12:15 spacer do ruin Zamku w Bolkowie, zwiedzanie

Pozostałości surowego średniowiecznego zamku, który istniał już w XII w. i był użytkowany do XIX w., wznoszą się na wzgórzu nad Nysą Szaloną. Warownia należy do najbardziej malowniczych ruin Dolnego Śląska. Jej osobliwością jest wieża klinowa
wys. 28 m, jedyna tego typu w Polsce. Z wieży rozciągają się wspaniałe widoki na Pogórze Bolkowskie.

12:15 – 12:30 przejazd do Głuszycy
12:30 – 14:00 zwiedzanie Sztolni Osówki

Nazwane Tajemniczym Podziemnym Miastem, są niewątpliwie najbardziej interesujące z dostępnych dla turystów. Zwiedzanie to ponad 1,5 km wędrówki we wnętrzu góry dziwnymi tunelami w różnych stadiach realizacji.

14:00 – 20:00 powrót do Krakowa
15:00 – 15:30 w drodze powrotnej – Ząbkowice, Krzywa Wieża

Jest to jedyna krzywa wieża w Polsce, dawniej dzwonnica kościelna, odchylona o 1,5 m od pionu w wyniku małego trzęsienia ziemi w końcu XVI w. Wysoka na 39 m. Stojąc u jej stóp, odnosi się wrażenie, iż właśnie wali się na głowę. Na szczycie doskonały punkt widokowy na miasto, Góry Bardzkie i Złote.

20:00 przyjazd do Krakowa, parking koło hotelu „Cracovia”
5 3 5