Mam takie zadanie:
Sporządź opis wybranej postaci fantastycznej. Wykorzystaj tytuł, wstęp-poinformuj o fantastycznym charakterze stworzenia, rozwinięcie-wygląd zewnętrzny głowa, oczy, szyja tułów, skrzydła, łapy, pazury, podobieństwo do... zakończenie.

Oczywiście nie musi mieć tego wszystkiego. Najlepiej jak by to był smok wawelski ale jeśli nie to żeby to była postać z jakichś bajek, książek czy z wierszy. Pliska to jeszcze na dziś. ;/

1

Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-04-14T22:46:44+02:00
Hobbit
Bohaterem powieści "Hobbit czyli tam i z powrotem" jest tytułowy hobbit, który nazywał się Bilbo Baggins. Po śmierci rodziców żył w wybudowanej przez siebie norce. Prowadził bardzo spokojne życie do czasu wędrówki z krasnoludkami.
Był niewielkiego, wręcz karłowatego wzrostu, nieco gruby jak przystało na hobbita. Był obrośnięty ciemnym włosem, dlatego nie mógł wkładać na nogi butów. Miał tylko 4 palce u każdej ze stóp. Uważał, iż jest stworzony po to, aby palić fajkę przed swoją norką, co zresztą bardzo lubił, oraz do leniuchowania. Jednak po magicznej wyprawie z krasnoludami całkowicie zmienił swoje podejście do życia. Był bardziej gościnny, uprzejmy i miły.
Uważam, iż przemiana Bilba po wyprawie pomogła mu zrozumieć pewne wartości w życiu. Bardzo mi się spodobała ta przemiana, gdyż całkowicie odzwierciedla życie człowieka postępującego niesłusznie, który nagle zmienia się w bardzo uczynną osobę. Oczywiście Bilbo jest postacią fantastyczną, nie istniejącą w dzisiejszym świecie, jednak myślę, że jego osoba wpłynie na zachowanie niejednego człowieka.

20 poproszę i mam nadzieje, że sie przyda. :)
6 1 6