Waszym zadaniem będzie napisanie krótkiego opowiadania fantasy. Pobudźcie swoją wyobraźnie i przelejcie ją na papier. Pamiętajcie jednak o zasadach towarzyszących pisaniu takich prac – zasadach gatunku, oraz gramatyce, ortografii i interpunkcji.

1

Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-04-15T15:04:39+02:00
,,O dzielnym braciszku i zaczarowanych w motyle siostrzyczkach,,

Dawno,dawno temu w pewnej krainie mieszkała rodzina.Byli to ojciec,matka,brat i trzy siostrzyczki.
Pewnego razu ojciec kazał córeczkom,aby nazbierały grzybów.Poszły do lasu i nazbierały całe kosze.Zobaczyły nagle dużo motyli i chciały je złapać,złapały aż trzy,a potem zamieniły się w motyle.Gdy zobaczyły że są motylami,poleciały w głąb lasu.
Brat Janek martwił się,że długo ich nie ma i powiedział rodzicom,że pójdzie do lasu,aby poszukać zaginionych dziewczynek.Poszedł do lasu,szukał cały dzień,całą noc i nie mógł ich znaleźć w tym dużym lesie.Nagle usłyszał jakieś głosy.Podszedł bliżej i zobaczył polanę,na której kwitły piękne kwiaty,a nad nimi latały cudne motyle.
Janek zobaczył trzy kolorowe motylki,które powiedziały:
-To my jesteśmy twoimi siostrami.
Chłopiec uwierzył motylom,że są jego siostrami.
-Kto was zaczarował?-zapytał
-Tego nie wiemy.Chciałyśmy złapać motyle i zaczarowałyśmy się.-odparły motylki.
Janek powiedział,żeby już nigdy więcej nie łapały motyli.Siostry obiecały,że nie będą tego robić.Gdy rodzeństwo wracało do domu z nie wiadomo skąd wyszła leśna wróżka i odczarowała motylki.Dziewczynki podziękowały czarodziejce,a Janek i siostrzyczki wrócili do domu i żyli długo i szczęśliwie.


KONIEC