Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-04-14T18:28:36+02:00
''Katy'' Andrzeja Wajdy przeszedł do historii polskiego kina jeszcze przed swoją premierą. Zbrodnię dokonaną przez Sowietów na polskich oficerach w 1940 roku ukrywano przez dziesięciolecia. Na ten film czekali wszyscy.
Dla reżysera Andrzeja Wajdy temat Katynia był szczególnie ważny. Jego ojciec był oficerem Wojska Polskiego, który został zamordowany przez Sowietów w 1940 roku. Matka do końca życia nie przyjmowała do świadomości śmierci męża. Miała nadzieję, że powróci z niewoli. Ten film Wajda zadedykował właśnie rodzicom.
Aktorom, którzy zagrali w filmie nie można nic zarzucić. Odegrali swoje role najlepiej jak potrafili. W postać Anny wcieliła się Maja Ostaszewska, a w jej męża ,Artur Żmijewski. Postacią pierwszoplanową była również Nika grana przez Wiktorię Gąsiewską. Pozostali to Maja Komorowska jako Maria,Władysław Kowalski w roli Jana, Andrzej Chyra jako Jerzy, Magdalena Cielecka w roli Agnieszki i inni.
Piękno filmowi dodali m.in. scenograf: Magdalena Dipont, dekorator wnętrz: Wiesława Chojnowska, charakteryzator: Tomasz Matraszek, a o muzykę zadbał Krzysztof Penderecki. ''Katyń'' zawdzięcza swój sukces scenariuszowi i reżyserii Andrzeja Wajdy.
2010-04-14T18:29:30+02:00
Filmy jest ciekawy,smutny i pouczający. Ma znakomitego reżysera i doskonałą obsadę. Ponad to uświadamia ludzi i przybliża im pewne sprawy np. jak odbywało się wyworzenie ludzi do obozów,co czuli ludzie którzy mieli być rozstrzelani? Jest to dzieło które nie trafia do najmłodszych,dla starszych jest ciekawą i zarazem brutalbną lekcją historii,a dla starszych być może przykrym wspomnieniem dawnych lat.