Odpowiedzi

2009-11-04T19:56:32+01:00
Nie warto rozpoczynać życia seksualnego zbyt wcześnie,ponieważ życie jest zbyt ważne,a uczucia zbyt kruche,trzeba do tego dojrzeć i poczuć.
2.Dojrzały-być dojrzałym oznacza to,ze mamy być sobą.Hmm...Ja to rozumiem tak, że osoby dojrzałe niektóre kwestie inaczej rozumieją niż inni. Są dojrzali, czyli doświadczeni. Nie popełniają już tych samych błędów (a przynajmniej starają się . Są rozsądni, rozważni. Mają inny tok myślenia...Hmm...ja to tak rozumiem. Ponoć niektórzy w moim wieku już są dojrzali...
7 4 7
2009-11-04T20:02:26+01:00
Życia seksualnego nie warto rozpoczynać zbyt wcześnie, przede wszystkim dlatego, że stosunek płciowy, szczególnie w młodym wieku odciska się piętnem na psychice. Stosunek to forma całkowitego zawierzenia się drugiej osobie, a w młodym wieku taka odpowiedzialność za drugą osobę może być przytłaczająca. Warto też zwrócić uwagę na tzw. 'wpadki' i ich konsekwencje - człowiek niepełnoletni, nie podejmujący pracy praktycznie nie ma możliwości zadbać o dziecko (mowa tu o wyżywieniu, ubraniach) - wszystko więc ciąży na kieszeni w tym przypadku dziadków i babć. Młoda osoba nie jest też wystarczająco dojrzała moralnie do wychowania potomstwa. O aborcji nawet nie wspominam, gdyż jest to po prostu zabieg morderstwa i nie wolno brać go pod uwagę.Pzdr ;)
11 4 11
2009-11-04T20:09:01+01:00
Życie seksualne to poważna sprawa. Nie należy go zaczynać zbyt wcześnie, ponieważ może się to skończyć tym, że "dzieci będą miały dzieci". Każda kobieta posiada błonę dziewiczą, która pęka podczas pierwszego stosunku seksualnego z mężczyzną. Jest to bolesne i nieprzyjemne uczucie. "Pierwszy raz" jest bardzo ważny w życiu każdej kobiety. Dlatego zastanówmy się czy aby napewno to jest ten jedyny partner? Czy to napewno jest ten, z którym chcę spędzić resztę życia i mieć dzieci? I.. czy to jest odpowiedni moment. Jeśli któraś ze stron czuje, że nie jest jeszcze gotowa-odłóżcie to. Nie warto naciskać, bo może to jeszcze bardziej pogorszyć sytuację. Rozpoczęcie we wczesnym wieku współżycia seksualnego jest obecnie modne. Jednak czy dla tzw. mody warto się wstydzić? Jeśli dojdzie do zapłodnienia to klops. W najgorszym wypadku, dziewczyna nawet nie wie kto jest ojcem i co wtedy? Samotne macierzyństwo w wieku 15 lat. Pierwszy stosunek powinien być naprawdę bardzo dokładnie przemyślany przez obydwoje partnerów. Zbyt wczesna i pochopna decyzja może zniszczyć ich życie, bądź psychikę. Jeśli jednak się już zdecydujemy powinniśmy być konsekwenti i przede wszystkim dojarzali! Dojrzałość dla mnie znaczy tyle co odpowiedzialność i głównie bycie sobą. Nie Kowalskim z 2 piętra, albo Kaśką z III b, nie.. Sobą, sobą i jeszcze raz sobą!
3 3 3