Odpowiedzi

2010-04-14T18:41:53+02:00
Ofiary katastrofy samolotowej, która miała miejsce 10 kwietnia 2010 roku pozostaną na długo w pamięci, ponieważ była to elita intelektualna, polityczna, wojskowa i gospodarcza naszego kraju, i bardzo trudnym zadaniem dla naszego kraju będzie wypełnić lukę po nich na stanowiskach, które obejmowali.

Jest to również jedyny przypadek w historii, gdy w czasach pokoju kraj traci aż tyle ważnych osobistości, takich jak śp. Prezydent RP Lech Kaczyński, ostatni prezydent na uchodźstwie, marszałkowie i wicemarszałkowie sejmu, posłowie, senatorowie, przewodniczący klubów.

2010-04-14T18:48:15+02:00
Władze miasta z Prezydentem Henrykiem Słoniną na czele złożyły w sobotę znicze pod pomnikiem Polskiego Państwa Podziemnego ku czci ofiar dzisiejszej tragedii. Wieczorem znicze złożone zostały również pod pomnikiem Papieża Jana Pawła II. Prezydent wziął także udział w wieczornej Mszy Świętej odprawianej w elbląskiej Katedrze.

- W związku z tragicznymi wydarzeniami Prezydent Elbląga Henryk Słonina wystosował specjalny List do Mieszkańców Elbląga - informuje Joanna Urbaniak, rzecznik prasowy Urzędu Miejskiego. - Zostanie on również odczytany w poniedziałek rano we wszystkich placówkach oświatowych podczas okolicznościowych apeli. Ponadto na stronie http://www.umelblag.pl uruchomiona została internetowa księga kondolencyjna. W poniedziałek w południe natomiast księga, do której będą mogli wpisywać się elblążanie zostanie wyłożona w Sali Staromiejskiej Urzędu Miejskiego przy ul. Świętego Ducha 3-4.

W związku z ogłoszoną tygodniową żałobą narodową flagi na budynku Urzędu i jednostek przewiązane zostały kirem i opuszczone do połowy masztu. Odwołane są wszystkie imprezy. Jutro o godzinie 12.00, kiedy cały kraj uczci pamięć ofiar dwiema minutami ciszy wyłączony zostanie hejnał.