Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-04-14T18:57:05+02:00
Czy w naszym życiu zawsze powinniśmy kierować sie przykazaniem miłości? Przykazanie miłości to jedno z najważniejszych przykazań jeśli nie najważniejsze. Moim zdaniem przez całe swoje życie powinniśmy podążać według przykazania miłości. To ono powinno być nam drogowskazem. To ono powinno być dla nas wskazówką jak mamy podążać w życiu. Osobiście uważam że przykazanie miłości to jednak najważniejsze przykazanie. Sam kieruje się jego słowami i jak narazie wychodzi mi to na dobre. Tak jak Jezus nakazał miłować bliźniego jak siebie samego, tak ja postępuje według właśnie tych słów. Być może nie wszyscy w moim otoczeniu stosują się do przykazania miłości i idą zgodnie z naukami kościoła ale mam nadzieję że się nawrócą i kiedyś wejdą na ścieżkę światła, jaką jest dla wszystkich chrześcijan droga Pana Jezusa.Uważam ponadto że warto jest kroczyć scieżką Boga. Warto jest także wypełniać przykazanie miłości ponieważ ono też czyni nas lepszymi ludźmi. Gdyby wszyscy na świecie przestrzegali przykazania miłości świat byłby o wiele lepszy. W przyszłości będe starał się zawsze przestrzegać przykazania miłości i będe czynił świat lepszym. Dla siebie. Dla reszty świata.
2010-04-14T19:22:42+02:00
Będziesz miłował Pana Boga twego całym swoim sercem, całą swoją duszą i całym swoim umysłem. A bliźniego swego jak siebie samego.
Powinniśmy się kierować tym przykazaniem, bo jest najważniejsze. Jeśli chcemy okazać miłość drugiej osobie, mówimy, że ją kochamy. Tego też pragnie Bóg. Powinniśmy więc Go miłować całym swoim sercem, bo jeśli był tak dobry i stworzył dla nas cały świat, to chyba powinniśmy być Mu za to wdzięczni. Może to zabrzmi głupio, ale dobrze się ucząc także miłujemy Boga. On widzi, że się staramy, dostrzega to. A jeśli będziemy całymi dniami oglądali telewizor i grali w głupie gry komputerowe to przecież z tego nie ma żadnego pożytku.
Jak ja bym chciała być traktowana? Pewnie jak najlepiej, żeby nikt mi nie dokuczał, nie obrażał się na mnie i nie kłócił się ze mną. Na pewno też chciałabym mieć dużo przyjaciół. Jeśli będziemy tak traktować innych ludzi, nawet tych których wręcz nienawidzimy. Przecież Ty nie chcesz być tak traktowany jak traktujesz innych!!!
Dlatego to przykazanie jest tak ważne. Bóg widząc, że się staramy cieszy się. Cały czas nas bardzo kocha, ale jeśli źle traktujemy innych, to smuci się. Przecież musimy dostrzegać w innych ludziach samego Pana Boga :)
1 5 1