Opisać reprodukcję obrazu Jana Matejki -,,Hołd pruski".
Jak w załączniku się nie otworzy to poszukajcie w Google w grafice.Wpiszcie Jan Matejko- ,,Hołd pruski" i tam wyskoczą różne te obrazy to weźcie ten pierwszy.

Bardzo pilne...xP
Z góry dzięki daje naj...xD

1

Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-04-14T19:01:07+02:00
"Hołd Pruski" został namalowany przez Jana Matejkę w 1882 roku. Obraz ma wymiary 388x875 cm i jest wykonany techniką olej na płótnie.
Dzieło przedstawia mistrza Zakonu Krzyżackiego Albrechta Hohenzolerna, składającego przysięgę Zygmuntowi I Staremu w 1525 roku. Na pierwszym planie w centrum obrazu ukazane są postacie historyczne: Zygmunt I Stary wraz z żoną, mistrz Zakonu Krzyżackiego, a także Stańczyk. niektóe postacie obdarzone są symbolicznymi atrybutami, na przykład Albrecht Hohenzolern posiada płasz pozbawiony krzyża. Oznacza to, że Krzyżacy podporządkowali się Polsce
W tle obrazu widoczny jest zamek wraz z sukiennicami. Zauważyć można także ludzi przyglądających się przysiędze z balkonów domów.
W dziele dominują żywe kolory. Czerwień i złoto świadczą o ogromnej potędze Polski. Zestaw barw pozwala wyobrazić sobie przedstawioną sytuację.
Dzieło Jana Matejki pt. "Hołd Pruski" wprawia mnie w ogromny zachwyt. idealnie ukazuje zdarzenie z 1525 roku.
Mam nadzieję ze pomogłam :)
proszę o naj :))
3 5 3