Podaj ile człowiek może wytrzymać w trudnych warunkach.

Ma to nie być takie coś:
Bez wody 2-3dni
bez jedzenia do miesiąca
bez oddychania średnio 4min.
...

Tylko podać Dlaczego człowiek np. wytrzyma bez wody 2-3 dni, co ma wpływ na wytrzymałość itp. Praca musi być wyczerpująca, oczywiście wpływ na psychikę musi być uwzględniony.

Wszystkie Prace które będą złe, mało wyczerpujące będą zgłaszane... Daję Najlepszą odpowiedź...

2

Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-04-14T18:59:31+02:00
Bez wody czlowiek wytrzymuje 2-3 dni poniewaz ciagle wydal;a wode np. sikajac pocac sie a nawet gdy placze kazdy ubytek wody wtedy jest nie potrzebny gdy nie mamy czego sie napic
na wytrzymalosc w duzym znaczeniu ma psychika. jezeli jest wyszkolony do trudnych warunkow to sie nie poddasz lecz jezeli masz slaba psyche padniesz po 5 sek. aby przetrwac trzeba jesc bo inaczej nie bedziemy mieli energi na kontynuowanie podrozy gdy bedziemy w jakies puszczy. najlepiej jesc miesa gdyz ma duzo bialka ktore jest glownym skladnikeim energii tak samo jak tluszcz ktory takze sie tam znajduje. bez jedzenia czlowiek moze wytrzymac ok 2 tygodnie ale nic nie robiac ale to nie ma sensu wiec trzeba jesc co kolwiek zawsze to pare minut zycia wiecej. bez oddychania czlowiek moze byc od paru sekund do najwyzej 10 minut ale to sa pojedyncze przypadki. czlowiek aby funkcjonowac potrzebuje tlenu aby sie poruszac tak wiec pod woda musimy wiecej uzyc tlenu niz na powietrzu bez oddychania gdyz wykonujemy bardzo duzy wysilek. miewsnie potrzebuja do pracy wtedy duzo tlenu wiec trzeba byc w tym wycwiczonym a wtedy cialo caraz latwiej znosi trudne warunki.
czlowiek moze byc takze jak supermen czykli bardzo silny. w obliczu zagrozenia czlowiek potrafi podniesc poltonowe rzeczy ale tylko wtedy gdy jest to sprawa zycia lub smiercie i to robi podswiadomie. tak samo gdy musi uciekac lub cos w tym stylu to wtedy moze powalic na glowe bolta swoja szybkoscia ale to tylko w chwili zagrozenia zycia i takze robi to podswiadomie gdyz normalnie czlowieka miesnie pracuja ok25% a w takich naglych przypadkach pracuja z wudajoscia 75-100% ale po czym takim miesnie sa bardzo uszkodzone ale to jest w stanie zrobic czlowiek.

jezeli o to chodzilo to prosze bardzo i prosze o naj nic z neta a wszystko prawda!!!
6 3 6
2010-04-14T19:07:01+02:00
Teoretycznie człowiek może wytrzymać bez jedzenia około 6 tygodni, bez picia niespełna 1 tydzień. Oczywiście są to wartości skrajne, wszystko zależy od organizmu, płci i duży wpływ ma także wysiłek fizyczny jeżeli go uprawiamy wytrzymałość bez jedzenia i picia spada.Woda jest też w jedzeniu a to też się liczy..,zależy to wszystko także w jakim środowisku się znajdujemy wilgotności itd. Każdy ma własną granicę, zależy od człowieka od jego stanu zdrowia i od warunków zewnątrznych jak temperatura. Nie da się określić, mam koleżanki, co po 3 dniach głodówki mdleją, a mam też takie, które potrafią nie jeść przez 2 tygodnie i normalnie funkcjonować.
Zasada brzmi tak ;
zasada:
3- minuty bez tlenu 30- dni bez pokarmu 3 -dni bez wody tak jest przyjęte.
Bez snu można wytrzymać od 3 do dni. Podobno po 75h bez snu zaczynasz miech haluny a po 100h dochodzi do zejscia śmiertelnego . Sen jest potrzebny z kilu powodów dzięki niemu zapamiętujesz
i organizm wypoczywa .
Człowiek bez powietrza wytrzyma powiedzmy minutę, potem dead.
Skóra bez powietrza wytrzyma miesiąc, potem zacznie się co najwyżej lekko marszczyć. Ostatnio było mówione w informacjach, że pobity został nowy rekord. Polegał on na tym, że umieszczono pod wodą dwoje ludzi bez dopływu powietrza. Kobieta wytrzymała 14 minut, a mężczyzna lekko ponad 16. Myślę , że to dzięki temu iż,im niższa temperatura ciała tym niższe zapotrzebowanei na tlen. Po zatym woda ma temperaturę poniżej 36C i też działa na korzysć spowolnienia przemiany materii a te osoby są w bezruchu, a i trening w końcu czyni MISTRZA ! :)

proszę starałam się! prawda w 1000% ;) :*:* pozdrawiam
2 5 2