Odpowiedzi

  • Użytkownik Zadane
2010-04-14T18:57:22+02:00
Witam ! :)
najbardziej podobała mi się scena z rozmową pod balkonem Julii.Odtwórcy przyjaciół Romea:MErkucjo i Benwolio,zagrali odpowiednio.Bardziej podobała mi się rola grana przez Merkucja,ponieważ dominowała u niego żartobliwość i chęć do walki z każdym,kto mu się sprzeciwi.Nie zauważyłem wad w graniu ról przez Kapuletów i Montekich.Martę,nianię Julii grała osoba o wesołym charakterze.Reszta osób nie budziła zastrzeżeń.Występowała tu muzyka dynamiczna i poważna
na początku proponowałabym przeczytanie tragedii,aby sztuka była tylko dopełnieniem.Aktorzy zagrali swoje role w odpowiedni sposób,więc nie ma się czego obawiać ;)
hmm.. to tyle ;) pozdrawiam
1 5 1
2010-04-14T19:00:13+02:00
Dnia 14 kwietnia 2010 r. oglądnęłam film na podstawie książki Williama Szekspira pt: " Romeo i Julia " . Film jest dramatem . Trwa 120 min. Akcja toczy się szybko . Reżyserię i scenografię objął Baz Luhrmann oraz Craig’a Pearce. Muzyką zajęli się Nellee Hooper oraz Desiree Weekes.
Głównym wątkiem tej sztuki jest miłość i związana z nią tragedia. Dwoje młodych kochających się ludzi, staje na drodze do szczęścia nienawiść rodzin, z których pochodzą- Kapuletich i Montekich. Dawno już zapomniano, co było przyczyną sporu, lecz pozostał negatywne emocje, sprawiły że nie można ich wygasić. Kresem sporów między rodami, stała się dopiero śmierć Romea i Julii. Można było uniknąć tej tragedii, obydwie rodziny zrozumiały to dopiero po śmierci swych dzieci. Początkowo nic nie zapowiada nieszczęścia, początkowa akcja ma radosną tonację. Jednak kolorowa rzeczywistość, szybko zmienia się w szarą. Zatem można wywnioskować, że miłość jest silniejsza od nienawiści.
Pierwszoplanowymi bohaterami są oczywiście Romeo i Julia, pochodzą z patrycjuszowskich, bogatych rodzi. Julia jest czternastoletnią dziewczyną, lecz nie jest już dzieckiem. Bardzo szybko dojrzał emocjonalnie, nie unikała samodzielnego podejmowania decyzji, bardzo odważnie decydowała o swoim losie. Podobnie jak Romeo, Julia była gotowa na wszystko, dla ocalenia miłości. Miłość do Juli, znacznie przyspieszyła dojrzewanie bohatera, jego przemiany psychiki. Był rozważniejszy, spokojniejszy, rezygnował z własnej wygody dla ukochanej i nauczył się odpowiadać, za bliską osobę.
Wizerunek rodziny Montekich jest znacznie korzystniejszy od rodu Kapuletich, ponieważ byli bardziej ugodowi i spokojni. Ojciec Julii bywał człowiekiem szlachetnym, lub wulgarnym, zawsze z jego strony wynikał powód do starcia. Warto też wspomnieć o postaci takiej taj Ojciec Laurenty, będący ich powiernikiem, lub piastunka Julii-Marta, która pomagała w spotkaniach tych dwojga, bez względu na konsekwencje.
Utwór ,, Romeo i Julia’’ jest nietypowym zestawieniem różnorakich wątków, przede wszystkim nienawiści i miłości, przezwyciężającej wszystko. Uważam, że jest to książka bardzo oryginalna, nadająca się do ludzi w każdym wieku.
Film uważam za ciekawie przedstawiony .