Odpowiedzi

2010-04-14T19:11:00+02:00
Wartością każdej książki jest zawarta w niej wiedza... przeżycia, doznania emocje autora
2010-04-14T19:11:15+02:00
Wartość książki jest dla każdego inna. Każdy inaczej to interpretuje, dlatego też książka, która jest dla kogoś niezrozumiała może mieć dla niego mniejszą wartość. O wartości słów wiele można napisać i też spisać czego ja nie będę robił. Możesz o niej poszukać w Google.
Najlepsza Odpowiedź!
2010-04-14T19:23:23+02:00
Przede wszystkim można wyróżnić bardzo wiele wartości wszystkich książek, nie tylko jednej. Ja opiszę wartość książek z cyklu ''Harry Potter''.

Wzruszają, rozbawiają, śmieszą, smucą. Wszystkie przejmujące wątki sprawiają, że książka staje się czymś magicznym, czymś, co trudno opisać. Zawiera prawdziwe uczucia, ukazuję magię przyjaźni i miłości. Pokazuje odwieczną walkę ze złem w różnych postaciach. Kończy się szczęśliwie, pomimo to, nie do końca tak, jak byśmy chcieli. Autorka nie boi się uśmiercić w szczytnych celach zasłużonych, lubianych bohaterów. Żadna postać nie jest idealna. Każda popełnia błędy, pomyłki i wszyscy zachowują zwykłą, ludzką naturę. Często możemy charakteryzować się z nimi. Bohaterów jest mnóstwo, a nawet ''czarne charaktery'' spotykają się z naszą sympatią. Gdy czyta się tę książkę, trzeba myśleć. Nie ma ona ''pustej'' treści, nie można jej przeczytać bez większego skupienia. Zagłębiając się w interesującą treść odkrywamy coraz to nowe walory literatury. Dla mnie ta saga stała się ukochaną, najbardziej osobistą lekturą.