Odpowiedzi

2009-11-04T20:15:57+01:00
Alkohol jest najpopularniejszym i najchętniej rozprowadzanym oraz kupowanym bożkiem XXI wieku. Piją go i nadużywają młodzi, często nawet mający po pare lat, ale i ludzie po 40 i 50. Niszczy on istote człowieczeństwa ludzi i robi z nich zwierzęta. Ogłupia i zniewala jak każdy nałóg. Niszczy szare komórki.
Najlepsza Odpowiedź!
2009-11-04T20:29:16+01:00
Pieniądze w dzisiejszych czasach odgrywają istotną rolę w życiu człowieka.
Niektórzy ludzie traktują pieniądze jak swojego bożka. Zapominają o Bogu, rodzinie, przyjaciołach. Wytrwale dążą do tego aby mieć tych pieniędzy jak najwięcej. Oczywiście w dzisiejszych czasach pieniądze są potrzebne, ale nie zapominajmy, o tym że mamy postępywać ,,z głową" gdy mamy pieniądze.
Nie zdobywajmy ich za wszelką cenę np. pracując całymi dniami, zapominając o Bogu, rodzinie,kolegach. Niektórzy od nadmiaru pieniędzy nie wiedzą już co mają z nimi zrobić przelewają je na konta oszczędnościowe, aby wiecej zarabiac.Nieraz tak jest ze osoba bogata chodzi do kosciola, lecz nigdy nie daje pieniędzy na składkę, na potrzeby kościoła, np. na jego remont. Przeważnie to ci trochę biedniejsi ludzie, dają tyle ile mogą. Rzadko zdarzy się jakaś szczera, bogata osoba, która wpłaci jakiś datek dla ubogich, która wesprze jakąś fundację,pomagającom chorym dzieciom.
Moim zdaniem wszyscy ludzie w głebi sa mili i szczerzy, lecz mamona robi z nich skąpych. Zostają zaślepieni przez ich bogactwo.
2009-11-04T20:37:52+01:00
Pieniądze - co byśmy bez nich zrobili? Pewnie nic, ale co możemy zrobić z ich nadmiarem o to jest pytanie?
Często źle wykorzystujemy te przyjemności.
Za cel swojego życia obieramy sobie wartości hedonistyczne - czyli te typowe przyziemne, które wymieniłaś
telewizor, seks, jedzenie, narkotyki, alkohol.
To wszystko wciąga nas w pewnego rodzaju wir, z którego ciężko jest na wyjść i wejść do normalnego świata, do zwykłej codzienności. To taki mały bożej "ulany z brązu" na którym często młodzi ludzie się skupiają zapominając o pięknym BOŻYM ŚWIECIE