Odpowiedzi

2010-04-14T19:48:01+02:00
Wszyscy podziwiają rozwój techniki. Dzięki niej można leczyć skuteczniej człowieka oraz po prostu można wygodniej żyć. Ale czy ten szybki rozwój techniki może zniszczyć człowieka?
Po pierwsze, taj jak wcześniej już wspomniałem dzięki szybkiemu rozwojowi techniki możemy szybciej leczyć innych ludzi na przykład choroby nowotworowe. Również ludzie lepiej żyją dzięki komputerom, telefonom komórkowym. Wręcz jesteśmy uzależnieni od tych rzeczy. Nikt nie wyobraża sobie dziś życia na przykład bez telewizji. Ale rozwój techniki idzie także w złym kierunku.
Wszyscy wiemy, że wojna to zła rzecz. Zwłaszcza domowa. Rozwój militarny wymyśla coraz to nowe metody zabijania ludzi. Idealnym wręcz przykładem jest bomba atomowa, która zabija średnio milion ludzi, a następne pół miliona choroba popromienna. Rozwój techniki w wojsku ma jednak zaletę. Większość nowinek technicznym zastosowanych w wojsku, po jakimś czasie wraca do cywila. Tak było z Internetem. Internet został wymyślony przez siły militarne stanów zjednoczonych do szybkiej wymiany informacji na duże odległości poprzez sieć telefoniczną. Następnie rozwiązanie zostało zastosowane na uczelniach wyższych. Uniwersytety wymieniały się wynikami badań i pracami naukowymi, co umożliwiało szybsze prowadzenie następnych.
Technologia nuklearna jednak ma też swoje dobre strony. Rozwój elektrowni atomowych umożliwia zmniejszenie efektu cieplarnianego oraz mniejsze zanieczyszczanie planety. Aczkolwiek w przypadku katastrofy takiej elektrowni zniszczenia są ogromne, co nam mógł zaprezentować Czarnobyl. Jednakże umiejętnie sterowana elektrownia może przynieść duże korzyści.
Dzięki coraz szybszym przesyłaniu danych, możliwe jest przekazywanie informacji z ogromną prędkością na duże odległości. Dzięki temu możemy oglądać mecze piłkarskie lub relacje reporterów, którzy znajdują się w U.S.A. na żywo.
Rozwój technologii kosmicznej pozwala nam na odkrywanie kosmosu. Dzięki temu, człowiek zwiedził księżyc, odkrywa nowe galaktyki i poznaje coraz więcej faktów na temat powstania wszechświata.
Dzięki rozwijaniu się przemysłu chemicznego, możemy usuwać plamy z ubrań coraz skuteczniej, tworzymy środki czyszczące, które nie niszczą rąk, ale skutecznie usuwają brud. Dzięki rozwojowi środków higieny i lekarstw, człowiek wydłuża swoją średnią długość życia.
Uważam więc, iż mimo wad rozwoju techniki, nie ma na razie możliwości żeby nas zniszczyła. Owa możliwość będzie istnieć tylko wtedy, kiedy człowiek wymyśli sztuczną inteligencję. Wtedy roboty będą chciały przejąć kontrolę nad Ziemią i zniszczyć ludzkość, tak jak to zostało zekranizowane w filmie „Terminator”.
4 4 4