Odpowiedzi

2010-04-14T19:27:13+02:00
Patriotyzm
postawa szacunku, umiłowania i oddania własnej ojczyźnie oraz chęć ponoszenia za nią ofiar. To wypełnianie obowiązków konstytucyjnych i obywatelskich. Charakteryzuje się też przedkładaniem celów ważnych dla ojczyzny nad osobiste, a często także gotowością do poświęcenia własnego zdrowia lub życia. Patriotyzm to również umiłowanie i pielęgnowanie narodowej tradycji, kultury czy języka.
2010-04-14T19:29:19+02:00
Patriotyzm oznacza umiłowanie kraju ojczystego oraz gotowość przedłożenia praw narodowych ponad własne potrzeby. Patriotyzm dla człowieka kochającego ojczyznę jest jedną z jego najważniejszych idei życiowych. Człowiek taki zna wartości i możliwości swoje oraz bliźnich, dzięki czemu potrafi je odpowiednio docenić i wykorzystać. W jego oczach ojczyzna powinna być suwerenna i sprawiedliwa, a rządzący nią:szlachetni, mądrzy i o wysokim morale.
Niestety w dzisiejszych czasach, gdy ludziom zależy wyłącznie na zdobyciu pieniędzy patriotyzm prawie całkowicie zanika. Ludzi nie interesuje kraj, w którym żyją, lecz cele materialne. O prawdziwych patriotyzmie przypominają nam politycy, tuż przed wyborami do rządu. Wygłaszają piękne mowy wychwalające miłość do ojczyzny, że aż dech w piersiach zapiera.
4 3 4