Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-04-14T19:36:28+02:00
Miłość tej pary nie była szczęśliwa, gdyż Danusia i Zbyszko prawie się nie widywale. powodem tego było panowanie krzyżaków na ziemiach polskich. zbyszko był rycerzem i musiał walczyć za swoją ojczyznę. danusia ofiarowała swoją rękę temu bohaterowi,bo chciała wybawić go od śmierci. przeszkodą w ich związku było też to, że krzeżacy porwali danusię i wozili po świecie. zbyszko oczywiście próbował ją znależć wrzaz ze swoim teściem i zarówno ojcem danusi- jurandem ze spychowa. w końcu udało się to, jednak kiedy zbyszko chciał zawiżć panne do jej okaleczone przez zygfryda de luwe ojca ona zmarła. do spychowa przywieziono zatem tylko jej ciało. na podstawie przytoczonych argumentów można stwierdzić, że małżeństwo tych dwojga było nieszczęśliwe.
1 5 1
2010-04-14T19:40:01+02:00
Myślę że tak chociaż Danusia była dumna z tego że ma swojego rycerza , bawiło ją to , bardziej traktowała go jak swojego brata. Potem dojrzała, dorosła i świadomie podjęła decyzję o poślubieniu Zbyszka. Również uratowała go przed karą śmierci , czyli coś do niego czuła . Zbyszko był jej bardzo oddany, dbał o nią , martwił się . Byli ze sobą w trudnych chwilach, wspierali się nawzajem , co świadczy o tym że się kochali i byli ze sobą szczęśliwi.

; )
4 5 4
2010-04-14T19:50:43+02:00
Uważam ,że miłość Danusi i Zbyszka była szczęśliwa mimo tego ,że skończyła się tragicznie. Zbyszek zakochał się w Danusi od pierwszego wejrzenia i był jej bardzo oddany.Niedługo potem wpadł w tarapaty napadając na krzyżackiego posła Kuna Lichtensteina. Dziewczyna uratowała jego życie biorąc go za męża. Gdy została porwana chłopak ruszył w poszukiwanie swojej młodej żony. Znalazł Danusię pod długich poszukiwaniach ,nie udało mu się jednak przywrócić jej zdrowia. Zmarła. Zbyszek był bardzo załamany jej śmiercią ponieważ była miłością jego życia. Nie zrezygnował z wypełnienia obietnicy jaką jej złożył. Ofiarował na jej trumnie kilka pawich czubów zdartych z Krzyżackich hełmów.
4 3 4