Odpowiedzi

2010-04-14T20:11:33+02:00
Sport odgrywa ważną rolę w życiu człowieka.

Po pierwsze ludzie, którzy uprawia sport mają dużą sprawność fizyczną. Uprawiając sport nabieramy coraz większą kondycję, jesteśmy sprawniejsi i szybsi. Jeżdżąc na rowerze nie mamy zadyszki, możemy z łatwością podnieść coś ciężkiego, a nawet prześcignąć kogoś jeszcze niedawno szybszego od siebie.

Z kolei przejdę do tego, że w przyszłości będziemy mogli łatwiej zdobyć prace. Np. w szkole, jako nauczyciel wychowania fizycznego. Bez wątpienia taka praca będzie nas satysfakcjonowała, bo nadal będziemy robić to, co lubimy. obrażony

Kolejnym argumentem jest zdobywanie różnych nagród w zawodach sportowych. Startując w biegach prawdopodobnie wygramy np. jakiś medal. Możemy również uczęszczać w inny konkursach, zdobywając wiele nagród, które z całą pewnością sprawią nam radość.Na zakończenie chcę przytoczyć jeszcze jeden argument, który jednak przemawia za tym, że sport jednak nie zawsze jest pożyteczny w życiu człowieka, ponieważ możemy przez nadmierne ćwiczenia urtacić zdrowie. Jeżdżąc na rowerze pewnie każdy z nas przewrócił się, czasami takie upadki kończą się np. złamaniem. Gdy za dużo ćwiczymy możemy naderwać sobie ścięgno lub potłuc kostkę. Reasumując możemy przytoczyć przysłowie, „co za dużo to nie zdrowo”.

Sport jest ważny w życiu człowieka, lecz tylko, jeśli uprawiamy go z umiarem.