Odpowiedzi

2010-04-14T20:06:37+02:00
Kodeks Rycerski:

Rycerz jest szlachetny i uczciwy w walce. Jeżeli jest to możliwe, dąży do rozstrzygania konfliktu pojedynkiem. Nigdy, nie stosuje forteli. Podczas walki stara się dostosować swoją broń do broni przeciwnika (jeżeli ma to sens), itp.

Rycerz jest waleczny i odważny. Poddaje się tylko w ostateczności. Nie narzeka na trudności, wysiłek i ból. Nigdy nie cofa się przed walką, chyba że suweren rozkaże mu odwrót lub gdy jest ona bezsensowna (np.: przeciwko dziesięciokrotnie liczniejszemu wrogowi), ale nawet wtedy wycofuje się jako ostatni, chroniąc uchodzących sojuszników i przyjaciół.

Rycerz zachowuje się przyzwoicie, godnie, dystyngowanie wobec swego suwerena, bez wahania wykonuje każde jego polecenie, jeśli nie koliduje ono z przyjętymi zasadami moralnymi i Kodeksem Rycerskim.

Rycerz jest dworny wobec dam - taktowny, uprzejmy, godny zaufania, nienaganny pod względem etycznym i towarzyskim, gotów walczyć o ich cześć i honor.

Rycerz walczy i naraża się wyłącznie dla sławy i chwały rycerskiej, nie dla bogactw materialnych, dokonanie bohaterskiego czynu, udział w zwycięskim boju, pokonanie silnego przeciwnika lub potwora jest dla niego znacznie ważniejsze od łupów, które przy okazji mogą wpaść mu w ręce.
1 5 1
2010-04-14T20:08:59+02:00
Rycerz powinien być : prawdomówny, odważny, wierny, mężny, honorowy, szczery, waleczny, sprawiedliwy, pomocny, sprawny i powinien też pomagać słabszym i biednym.
2 2 2