Odpowiedzi

2010-04-14T20:26:35+02:00
Lenistwo jest zrodlem wszelkiego zla bo jak ci sie ni chce czegos zrobic to kazesz inny a jak oni nie chca to jest klutnia i tak dalej
2010-04-14T20:40:04+02:00
Lenistwo jest źródłem wszelkiego zła.
Dzisiaj rano wstałem normalnie, ubrałem się, to co zwykle. Szybko pobiegłem do szkoły żeby się nie spóźnić. Na pierwszej lekcji była matma.
- Cholera-zakląłem.
- Znowu zapomniałem zadania.
Doszedłem do szkoły. Nie zważając na to, że za 5 min. będzie dzwonek, wbiegłem to męskiej ubikacji, otworzyłem zeszyt i zacząłem robić zadanie. Niestety. Babka od matmy miała zwyczaj wchodzić, zaraz przed lekcją, to wszystkich łazienek dla uczniów.
- Kowalski, co ty tu robisz?-spytała.
- Aa.. Zadanko z matematyki!-uśmiechnęła się drwiąco.- Marsz do dyrektorki!
No i poszedłem. Oczywiście dyra zrobiła mi kazanie na temat tego, że jak się nie zrobiło zadania w domu, bo się nie chciało, to trzeba ponosić tego konsekwencje.
Ten dzień w szkole jakoś mi przeleciał.
Po południu, gdy wróciłem do domu, poszedłem grać na komputerze. Gdy wreszcie zszedłem była już 23:00. Bardzo chciało mi się spać, więc nie odrobiłem zadania.
Rano za to wstałem wypoczęty i świeży. Pobiegłem do szkoły. Na miejscu przypomniałem sobie, że przecież nie odrobiłem zadania z matmy. Już miałem iść do łazienki gdy nagle zabrzmiał dzwonek.
- O niee!- pomyślałem.
Matematyczka szybko przyszła.
- Kto nie ma zadania?- zapytała.
Tylko ja się zgłosiłem.
- O! Kowalski znowu! Idziesz do pani dyrektor!
Poszedłem. Tym razem nie skończyło się tylko na kazaniu. Dostałem dwa tygodnie sprzątania w szatni za to moje lenistwo.
Teraz już wiem, że lepiej trochę się pomęczyć z zadaniem niż całe popołudnie spędzać w szatni z miotłą. Od tej pory zawsze odrabiam zadania.