Proszeuuu . xD przetłumaczyć mi to na angola iii coś jeszcze dodajcie .
Aha i nie ma z neta
bo to widać jak jest , wieżcie mi nie raz brałam i to źle tłumaczy a mi zależy na ocenie , wiedz prosze nie z neta . ;d

Prawie codziennie wstaje o 6 rano oprócz wolnego od szkoły i weekendów . Gdy już mój budzik zadzwoni jestem gotowa wstać i iść umyć twarz i dokładnie zęby , ubrać się i zaczesać tak żeby ładnie wyglądały .
Po zrobieniu tych rzeczy idę do szkoły. Do szkoły idę przez około 5 minut .W szkole jestem 6 godzin. Po poweocie jem obiad , a nastepnie odrabiam zadanie .Potem siadam na telewizor zależy jaki jest puszczany film jeżeli nie ma żadnego to siadam na komputer aby zagrać w coś lub obejrzeć ciekawe strony internetowe . Następnie idę na dwór pograć w coś lub idę poprostu się gdzieś przejść , bardzo lubię to robić ponieważ mogę spędzić ten czas z przyjaciółmi . Po zabawie wracam do domu , jem kolację i zwykle idę pograć na kopouterze pooglądać telewizor lub jeszcze coś innego zrobić. Jak już skończę idę się myć i spać . Jest to mój dzień z codziennego życa


zzz góry thx ; * iii dodacie coś jeszcze bo ja nie wiemco . d;
proszę nie z neta.
plzq , bo to jest dla mnie ważne musze dać babie do poprawy . ej jak wiecie tooo napiszcie samemu to , ale żeby było pewne że to jest na pewno dobrze .
aaa bo w necie , źle tłumaczą . ;d

2

Odpowiedzi

2010-04-14T20:27:48+02:00
Almost every day, gets up at 6 am, but free from the school and weekends. Once my alarm clock rings I'm ready to get up and go wash your face and teeth thoroughly, get dressed and comb so that it looked nice.
After doing these things I'm going to school. I go to school for about 5 minutes. In school I was 6 hours. Poweocie After eating dinner, and then doing my job. Then I sit on the TV depends on what is aired video if there is no computer that I sit down to play or watch something interesting websites. Then I go to the court to play something or just going to go somewhere, I like to do it because I can spend the time with friends. After the game I get home, eat dinner, and usually I go to play the kopouterze watch TV or do something else. As has already been done with a wash and go to sleep. This is my day of daily life
  • boda
  • Rozwiązujący
2010-04-14T21:07:52+02:00
I wake up at 6 a.m. almost every day, exept weekends and holidays. When my alarm clock is ringing I am ready to get up and go washing my face and teeth. Next I get dressed and dress my hair so it looks very nice. After that I go to school. It takes me about 5 minutes. I stay at school six hours. When I come back home I have dinner. Then I usually do homework. After that I watch TV if there is a film or if there is no film I use a computer. I play games or I surf the net. In my free time I often go out to play or sometimes to go for a walk. I like it very much because I can spend the time with my friends. Next I back home, eat supper and watch TV or chat on the Net for a while. At about 10 p.m. I take a shower and go to bed. I sometimes read a book before asleep. This is my ordinary daily routine.