Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-04-16T20:56:21+02:00
Przez miliony lat, miliardy dni, wszystko na ziemi wyglądało tak samo. Każdego ranka słońce wzbijało się ponad horyzont, a każdego wieczora chowało się za niego. Każdy wieczór pozostawiał ziemię taką jaką była przedtem – naturalną; jeżeli cos ginęło, ginęło w wyniku procesów całego ekosystemu, jeżeli cos powstawało, powstawało również dzięki naturze. Taki stan, stan pewnego rodzaju stałych wartości nie zmieniał się przez całe praktycznie życie naszej planety. Ale zmienił się.. przez ostatnie 200/300 lat. W skali miliardów lat jakie istnieje nasz planeta, te 200/300 lat jest niczym, jest niezauważalną chwilą, pyłem w czasie. Jednak w skali życia pojedynczego człowieka 200/300 lat jest wszystkim co może nas interesować; wszystkim co mamy,.. aby żyć.

Czas jest wymierny i nie da się go w żaden sposób zmierzyć. Oczywiście możemy mierzyć równomierny upływ czasu w trakcie naszego życia, jednak nie jesteśmy w stanie go w żaden sposób zwartościować. To co dla jednej kultury zaistniało w ciągu dwóch tysięcy lat, dla innej zdarzy się w ciągu trzech pokoleń. To co dla pojedynczego człowieka może być całą wiedzą jaką posiada, dla innego może być zaledwie wiadomościami jakie posiadł we wczesnym dzieciństwie. Jednakże przy jednoczesnej nieokreśloności, czas jest wartością, która ma szczególne znaczenie dla ludzi. Czas prowadzi nasze jednostkowe życia w jednym kierunku – do unicestwienia, niezależnie czy jest to dziesięć, sto czy dwieście lat.

Każda jednostka, podobnie jak każda kultura, każde plemię, a także każde społeczeństwo spotka ten sam los – koniec. Ten moment jest najpewniejszy w całej naturze, pewniejszy niż cała nasza wiedza, oparta przede wszystkim na obserwacji. Mając więc świadomość, widząc nieuchronny koniec wszystkiego co jest na tym swiecie, musimy zmierzyć się z myslą, że również my przejdziemy kiedys do historii… prędzej niż później.
2 4 2