Odpowiedzi

2010-04-15T19:41:28+02:00
(akapit)Wbrew temu, co na ten temat mogliby sądzić inni sądzę że literatura sajens fiction powinna być zakazana.
(akapit)Uważam, że wpływa ona w sposób negatywny na czytelnika. Zawarte w niej treści są pisane "pół żartem, pół serio" dlatego też osoba która studiuje ten tekst może zatracić się i pogubić w tym świecie.
(akapit)Przedstawione są tam informacje które dotyczą czasów przyszłych. Co może się wydarzyć, co może być popularne, czy co może stwarzać zagrożenie. Ten świat opisany w książkach sajens fiction bardzo odbiega od świata rzeczywistego. Mówi zupełnie o czymś innym. O świecie, który jest nam obcy, w ogóle nie znany. Często pragniemy odkryć ten świat niestety często nie udaje nam się to. Wtedy bardzo trudno jest nam powróć do współczesnych realiów. Traktujemy świat zupełne inaczej.
(akapit) Kolejnym argumentem popierającym moje zdanie jest fakt że książki sajens fiction mogą spowodować że bardzo zacznie podobać nam się świat przedstawiony w literaturze. Będzie chcieli mieć to co zostało przedstawione w "lekturze". Często przedstawione są nowinki technologiczne. Niekiedy przedstawione są żartobliwie typu "odkurzacz który zmywa". Jednak my zaczynamy marzyć o czymś taim. Bardzo chcemy to mieć. Jednak kiedy dowiadujemy się że jest to coś nieosiągalnego załamujemy się.
(akapit)Reasumując sądzę że literatura sajens fiction nie powinna znajdować się na półkach bibliotek. Zamiast tego lepiej sięgnoć po książki bliskie rzeczywistości, realne, które nie pozwolą zatracić nam się w niemożliwym świecie.


Mam nadzieje że pomogłam ;) licze na najj ;)