Odpowiedzi

2010-04-14T21:43:45+02:00
Początkowo podstawowym źródłem energii był węgiel, wykorzystywany powszechnie w energetyce, hutnictwie i transporcie (kolejowym i morskim). Z czasem jednak zaczęło rosnąć znaczenie ropy naftowej, o czym zdecydowały takie jej walory jak: wyższa kaloryczność, wyższa efektywność przemian i mniejsza toksyczność spalania, możliwość wykorzystania jako paliwa we wszystkich rodzajach transportu (90% wszystkich środków transportu na świecie porusza się dzięki ropie naftowej i jej pochodnym) oraz możliwość zastosowania na szeroką skalę w przemyśle chemicznym. Większa kaloryczność ropy sprawia, iż koszt uzyskania tej samej ilości kalorii z węgla, co z ropy naftowej jest ponad dwukrotnie wyższy. Również transport ropy na dużą odległość jest bardziej opłacalny niż węgla. Na różnicę tę wpływa fakt, że ropa naftowa jest przesyłana transportem rurociągowym, znacznie tańszym niż transport kolejowy dominujący w przewozach węgla.

;)
Najlepsza Odpowiedź!
2010-04-14T21:46:41+02:00
W większości energia produkowana w Szwecji jest z elektrowni atomowej, która jest bardzo niebezpieczna, ponieważ może dojść do błedu maszyny i mogą ulec skarzeniu wielkie obszary.
Egipt wytwarzane ze źródeł krajowych praktycznie wszystko to zużycia energii. Energii elektrycznej było wytwarzane z oleju z napędem stacji i hydro-turbin napędzanych na Nilu, zwłaszcza Aswan High Dam. Ropa i coraz częściej gazu i ich pochodnych dostarczonych inne rodzaje energii, w 1990 Egipt był zamiar rozpocząć wydobycie węgla na Synaju. Energia słoneczna, obfite źródło, nie był na podsłuchu, ponieważ technologia nie jest wystarczająco rozwinięte, aby mógł on konkurować z innymi źródłami energii.

Jeżeli Ci pomogłem to proszę o naj :D