Odpowiedzi

2010-04-14T22:31:16+02:00
Różne

Dieta
Przykładów ludzi którzy schudli bardzo szybko w krótkim odstępie czasu jest wiele. Lecz 90% z tych osób po roku wraca do starej wagi, albo wręcz ją przewyższa. Dlatego chcąc przejść na dietę warto zadbać, aby nasz wysiłek nie poszedł na marne i po kuracji odchudzającej utrzymać wagę. Aby tego dokonać możemy podpytać, co robią te 10% osób, którym udało się schudnąć i pozostać takimi.

Jedną z podstawowych wad diet, jest fakt iż z założenia trwają one określony okres czasu. Po tym okresie, wracamy do starych nawyków żywieniowych i wracamy do starej wagi. Dlatego większość osób które utrzymuje odpowiednią dla siebie wagę, nie stosuje diet, ale odpowiednie nawyki żywieniowe.

Planując dietę warto też zacząć od zadania sobie pytań: Dlaczego chcę schudnąć/przytyć. Co zyskam jeżeli uda mi sie uzyskać wymarzone rezultaty.
4 1 4
2010-04-14T22:32:30+02:00
Dieta śródziemnomorska Jest to dieta wysokowęglowodanowa. dieta niskowęglowodanowa, dieta 1000 kalorii,dieta dla studentek,dieta mleczna, dieta jogurtowa,dieta ziemniaczana

1 5 1
2010-04-14T22:50:02+02:00
A więc rodzaje diet to:

dieta śródziemnomorska: Składa się z produktów zbożowych, warzyw, owoców. Ograniczonych produktów zwierzęcych o minimalnej ilości tłuszczów oraz słodyczy. Polecana przez Ministerstwo Zdrowia.
dieta węglowodanowa: Zaleca większe spożywanie tłuszczy. można też spożywać białka. Znana jako dieta Kwaśniewskiego. Silnie krytykowana przez naukowców gdyż nie dostarcza nam tyle potrzebnej energii.
dieta 1000kalorii: Polega na skrupulatnym liczeniu kalorii. Podczas tej diety można jeść dowolne produkty. Przy diecie tej można schudnąć ok 1kg tygodniowo.
dieta jogurtowa: Polega na dostarczeniu do organizmu takich składników jak białko, magnez, fosfor., wapn. Polega na spożywanie odpowiedniej ilości jogurtów, kefirów, mleka itp. Można schudnąć ok 5kg przez 2tyg.
dieta mleczna: Dieta stosowana od piątku do niedzieli w pozostałe dni je się połowę tego co dotychczas.w Weekendy zaś mleko, kakao, miód i bulion warzywny. Dieta bardzo skuteczna i bezpieczna.
dieta ziemniaczana: Jest polecana przez lekarzy jako dieta na różnego rodzaju dolegliwości np: reguluje trawienie, leczy wrzody żołądka, zaparcia, niestrawność.
dieta kopenhaska (kopenhadzka): Jest dietą bardzo niebezpieczną i nie polecaną przez lekarzy. bardzo rygorystyczna. Odchudzający musi trzymać się odpowiedniego jadłospisu.
dieta Cambridge: Dieta o bardzo małe zawartości kalorii od 400 do 500 zawiera jednak wszystkie potrzebne składniki do poprawnego funkcjonowania organizmu.
dieta cud: Podstawą diety jest zupa spalająca tłuszcz. Polecana pacjentką z chorobami serca. Na tej diecie można bardzo szybko schudnąć.

Oczywiście jest jeszcze wiele innych ale te są najważniejsze.
5 4 5