Napisz do Małego Księcia list, w którym przekonasz adresata że są na Ziemie dorośli zasługujący na podziw. W uzasadnieniu podaj przykład postaci historycznej lub współczesnej.
Może to byc np. Lech Kaczyński, Jurek Owsiak, matka Teresa z Kalkuty, czy Jan Paweł II.
Z pewnością dam naj!!
Proszę o pomoc

3

Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-04-14T22:39:07+02:00
Ziemia 14.4.2010

Drogi Książe!

Piszę, aby uświadomić Ci, że są na Ziemi dorośli, którzy zasługują na podziw. Istnieją ludzie wykształceni, inteligentni, którzy chcą pomagać innym.
Jednym z takich ludzi jest Jurek Owsiak. Od kilkunastu lat organizuje on imprezy, na których zbiera pieniądze na szczytne cele. Głównie są one przeznaczane na zakup sprzętu ratującego życie dzieciom. Wiele szpitali zawdzięcza mu nowoczesne aparatury. A biegiem lat coraz więcej społeczności wspiera go. W ich oczach jest osobą zasługującą na szacunek i podziw. Dla wielu dzieci jest bohaterem. Dzięki jego organizacji mają one szansę na normalne życie. Pomysł Jurka popiera wiele znanych i lubianych postaci, które tak jak on chcą jakoś pomagać innym. Na aukcjach internetowych wystawiają drogie dla siebie rzeczy. Uzyskane w ten sposób pieniądze przekazują Owsiakowi.
Mam nadzieję, że przytoczenie Ci sylwetki osoby według mnie zasługującej na podziw, zmieni Twoje nastawienie do dorosłych mieszkających na Ziemi.

...............182 2 182
2010-04-14T22:39:31+02:00
Kielce, 20.03.2010rok
Cześć!!
Na wstępie chciałabym powiedzieć dlaczego piszę ten list. Chcę Ciebie przekonać, że na Ziemi też są ludzi którzy zasługują na podziw i szacunek.
Taką osobą był np.Jan Paweł II, który bardzo dużo który zrobił dobrego dla naszej planety. Jego celem było, aby każdy człowiek postępował dobrze i szlachetnie. Chciał abyśmy szanowali się nawzajem. Dzięki niemu wiele osób się zmieniło i postępowało według jego słów. Był on człowiekiem bardzo szlachetnym i dobrym. Dlatego na Ziemi też są ludzie, którzy zasługują na podziw i szacunek.
Gabrysia
33 2 33
2010-04-14T23:04:21+02:00
Droga Mały Książę! 14.04.2010r, Kraków

Ostatnio na języku polski mówiliśmy o ciekawych postaciach historycznych. Wiem, że na Ziemi nie byłeś długo i nie spotkało Cię tu nic zadowalającego, ale są tu też takie osoby, które naprawdę służą pomocą i robią wszystko, by innym pomóc. Taka osobą może być np. Matka Teresa z Kalkuty. Ona nie zwracała uwagi na ubiór, kolor skóry, drugiego człowieka, czy też na jaką chorobę chorował, każdemu starała się pomóc. Myślę, że jakbyś spędził tutaj więcej czasu to sam byś się przekonał. Serdecznie Cię pozdrawiam i całuję. Mam nadzieję, że weźmiesz sobie te słowa do serca i kiedyś mnie odwiedzisz. Dionizy
19 3 19