Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
  • Użytkownik Zadane
2010-04-14T23:23:51+02:00
Witam ! :)
Lady Makbet charakteryzoała się silną namietnoscia. Była kobieta gotowa na wszystko, kochała i nienawidziła w zajemnacia. Przedstawić ją mozna jako uosobienie zla. Jako zona była czula. troskliwa, opiekuncza, lojalna wobec wlasnego meza.
Gleboko przezywałą niespelnione malzenstwo. miala dziecko ktorego smierc nie zostala wyjasniona.
Dodoam ze pragneła spelnienia , nie potrafiła zamknacsie w kregu domowych problemow.
Jest najwieksza i najnieszczesliwsza kobieta. Jako kobieta skazana jest na nudne , spokojne zycie. Nie czuje sie spelniona. Za wszelka cene poszukuje mocnych wrazen
makbet
Makbet był szanowanym i utalentowany dowódca, jednak jego ambicja nie pozwala mu się cieszyć dotychczasowymi zaszczytami chcial wyżej siegnąc , czyli objąć władzę w państwie. Nie był on pewien swojej decyzji, ponieważ chciał zdac sobie sprawę, że za popełnione czyny czeka go surowa kara. Wahał się siednak przed podjęciem tak ważnego i okrutnego czynu, gdyż był (krewnym ) i wasalem króla, a dodatkowo jest on jego gościem, dlatego powinien dbać o jego bezpieczeństwo, a nie czekac na jego życie; dostrzega również, że obecny władca dobrze rządzi państwem, dba o swoich poddanych i obdarzył go niezmiernym szacunkiem.
Dorzuce jeszcze , ze Makbet zmaga się z dokonaniem wyboru pomiędzy dobrem, a złem. Z jednej strony chce by wierny królowi, lecz z drugiej strony kieruje nim wielka chęć objęcia władzy.
to tyle :)
pzodrawiam