Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-04-14T23:26:39+02:00
Świat bez prądu, w którym człowiek jest całkowicie od niego zależny, jest niemożliwy.
Bez prądu ludzie w świecie cywilizowanym nie mogliby żyć. Wszystko stanęłoby w miejscu. Prąd porusza nasze domy i ulice. Potrzebujemy go do produkcji żywności i jej przechowywania. Gdy robi się ciemno, energia daje nam światło.

Życie bez prądu byłoby bardzo ciężkie. Ludzie często korzystają z urządzeń elektrycznych. Trudno by było: wyprać ubranie, ugotować obiady i zrobić sobie herbatę. Kiedyś, żeby rozpalić ognisko ludzie musieli użyć kamieni i patyków. Nadal są miejsca na ziemi, w których nie ma jeszcze prądu. Nie wyobrażam sobie życia bez niego. Na świecie byłoby wtedy smutno i ciemno. Ludzie musieliby odzwyczaić się od wygodnego życia.

Wynaleziono go po to, by służył ludzkości. Dzięki niemu mamy zelektryfikowany świat, miasta i wsie. Nie musimy już odrabiać lekcji przy świeczkach. Dzięki telewizji, komputerom możemy mieć kontakt z całym światem. Prąd został wykorzystany do wszystkich urządzeń elektrycznych, które ułatwiają życie człowiekowi. Należy jednak powiedzieć i o tym, że trzeba go używać w sposób bezpieczny i oszczędny, ponieważ jest drogi. Może również wywołać pożar lub porażenie.

Podsumowując- prąd to przyjaciel, ale nieumiejętnie używany może być także wrogiem.
2 5 2