Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-04-15T09:21:33+02:00
Orwar - przywódca walki w Dolinie Dzikich Róż. Jest bardzo silny wewnętrznie, tę siłę widać w jego oczach. Został schwytany przez żołnierzy Tengila i uwięziony w Grocie Katli, skąd uwolnił go Jonatan.

Mateusz to siwy staruszek z Doliny Dzikich Róż. Uratował Sucharka przed żołnierzami i zgodził się być jego dziadkiem. W swoim domu ukrywał też Jonatana. Utrzymywał za pomocą gołębi kontakt z Sofią. Okazało się, że jest przywódcą walki od czasu schwytania Orwara. Mimo podeszłego wieku jest szybki i sprawny. Jest sprytny i potrafi oszukać żołnierzy Tengila. Wie, że wobec nich nie można okazywać strachu. Zginął w walce i znalazł się w Nangilimie w Zagrodzie Jabłoni.

Hubert nie wywarł dobrego wrażenia na Sucharku. Miał rude kręcone włosy i krótką rudą brodę. Wyglądał przy tym, jakby stale był zły. Chłopca traktował bardzo oschle. Zadawał dziwne pytania, dużo wiedział i lubił siwe konie. Sucharek podejrzewał, że Hubert jest zdrajcą. Okazało się to nieprawdą.
Hubert był najlepszym łucznikiem w Dolinie Wiśni. Uratował Sucharka przed wilkami. Jego złość brała się z tego, że był zazdrosny o wybór Sofii na przywódczynię walki, gdyż on sam uważał się za najlepszego ze wszystkich. Zginął jako pierwszy, prowadząc atak na bramę rzeczną.

Weder i Kader to żołnierze Tengila. Mają ordynarne twarze. Podobnie jak pozostali noszą czarne hełmy. Korzystają z usług Jossiego, ale nie lubią zdrajcy. Nie są zbyt bystrzy. To oni wprowadzają Sucharka do Doliny Dzikich Róż.

Katla to potwór z legend Karmaniaki, smok rodzaju żeńskiego. Obudziła się po milionie lat w Grocie Katli i wyszła na zewnątrz. Jej ogień powodował śmierć lub kalectwo. Boi się dźwięku rogu Tengila i dlatego mu służy. Książę przetrzymuje ją w pieczarze niedaleko wodospadu Karma, gdzie jest przywiązana złotym łańcuchem.

Karm to inny potwór z legend - wąż-olbrzym. Zamieszkuje Wodospad Karma. Oboje z Katlą bardzo się nienawidzą i w efekcie nawzajem zabijają.

Tengil z Karmaniaki to okrutny jak wąż książę. Podbił on Dolinę Dzikich Róż, a z jej mieszkańców chciał uczynić niewolników. Ma okrutną, straszną twarz i oczy płonące okrucieństwem. Nosi strój czerwony jak krew. Jeździ na wspaniałym koniu w bogatej uprzęży. Jest straszliwym tyranem. Wprowadził prawa karzące śmiercią za najdrobniejsze przewinienie. Wciąż otacza się żołnierzami, jakby obawiał się zamachu.
Jest niebezpieczny i trudny do pokonania, dlatego że ma Katlę.
8 4 8