Odpowiedzi

2010-04-15T09:34:52+02:00
Anna Shirley to główna bohaterka powieści. Ma 12 lat i jest sierotą. Kilkakrotnie zmieniała swój dom. Wychowywali ją państwo Hammond, lecz potem trafiła do domu dziecka. Przez pomyłkę trafiła na Zielone Wzgórze. Maryla i Mateusz chcieli wychowywać chłopca, który by pomagał Mateuszowi w pracy. Jednak Maryla zgodziła się przygarnąć Anię, ponieważ dziewczyna opowiedziała jej historię o swojej przeszłości.

Ania ma długie rude włosy, których nie lubi, twarz ma pokrytą piegami. Ma także duże szare oczy. Ubierała się skromnie. Zawsze chciała mieć sukienki z bufiastymi rękawami, ponieważ były bardzo modne i miały je jej rówieśniczki. Kilka lat później zaczęła się ubierać elegancko, ale skromnie.

Ania jest bardzo wesoła i mila. Jest także bardzo gadatliwa, co nie podoba się Maryli, lecz potem zmienia zdanie co do dziewczynki. Dziewczyna jest też bardzo niecierpliwa.

Ania jest odważna, uczciwa, zawsze dopnie swego. Jest bardzo pracowita.

Dziewczyna ma bardzo bogatą wyobraźnię, ciągle coś sobie wyobraża. Ania lubi czytać książki i zawsze nie może się doczekać, kiedy ją przeczyta. W szkole rywalizuje z Gilbertem. Należy do klubu poetyckiego. Posługuje się bogatym językiem.

Ania jest miła i bardzo dobra dla swojej przyjaciółki Diany. Dziewczyna ciężko zniosła rozstanie z przyjaciółką. Pani Barry zabroniła im się spotykać ponieważ Ania przez przypadek upiła Dianę. Ania nie lubi jak ktoś mówi o jej włosach.

Ania podoba mi się ze względu na swój upór, bo nigdy się nie poddawała.


Liczę na max :)