Ułuż kilkuzdanowy opis życia i pracy mieszkanców pustyni. wykorzystaj zamieszczone poniżej wyrazy stosujac je w odpowiedniej formie:
-beduin
-oaza
-koczownik
-pasterstwo
-woda
-wielbłąd
-hamdel
-ropa naftowa
rzemiosło
-rolnictwo
-palma daktylowa
transport.

potrzebuje na jutro proszę pomóżcie DAJE NAJ

2

Odpowiedzi

2010-04-15T15:12:33+02:00
Pustynię zamieszkują Beduini. Prowadzą osiadły i koczowniczy tryb życia. Ludnośc osiadła mieszka w oazach. Zajmuje się rolnictwem handlem. Głównym zajęciem koczowników jest pasterstwo. Koczownicy przemieszczają się na wielbłądach. Budują studnie, wydobywają ropę naftową. Żywią sie owocami palmy daktylowej. Zajmują się także rzemiosłem i transportem.
2 4 2
Najlepsza Odpowiedź!
2010-04-15T15:32:40+02:00
Beduini prowadzą koczowniczy lub osiadły tryb życia. W oazach rozwijało się rolnictwo, uprawiało się takie rośliny jak palma daktylowa, cytrusy, banany itd. , które transportowane są do innych krajów. Kopano kilku metrowe studnie aby mieć dostęp do wody. w 2 połowie 20 w. wielu ludziom życie odmieniła ropa naftowa między innymi w Arabi Saudyjskiej, Libii oraz innych krajach arabskich. Dla tych państw ropa naftowa stała się źródłem wysokich dochodów. Rzemiosło uprawiano w oazach. Są 2 gatunki wielbłądów : dwugarbny i jednogarbny, ludzie żyjący na pustyni opiekują się nimi dzięki czemu mają transport.Pozdrawiam, liczę na naj. :)
1 5 1