Jak należy postąpić, jeśli jest się świadkiem agresji w szkole.?
Napisz przemówienie na ten temat.
Możesz skorzystać z podanych zwrotów:
zwykłe tchórzostwo, kończy się nieszczęściem, chować głowę w piasek, przechodzić obojatnie wobec zła, niereagowanie na zło, poczucie bezpieczeństwa, akceptowanie zła.

Prosze o napisanie tego jeszcze na dzisiaj.
Będe wdzięczna.;-d

2

Odpowiedzi

2010-04-15T15:29:14+02:00
Drodzy uczniowie
uwazam, ze do klamstwa uciekaja sie tylko tchorze. jesli bedziemy swiadkiem agresji w szkole lub na podworku, to nie bojmy sie, zareagujmy, bo jesli poszkodowana osoba odniesie np. jakies obrazenia, to bedziemy mieli do siebie zal, wiec radze, abysmy zastanowili sie i zareagowali w odpowiednim czasie!!!
KAZDY Z NAS MA UCZUCIA!
NIE BADZMY OBOJETNI NA KRZYWDE INNYCH!!!!
2010-04-15T15:34:05+02:00
Drodzy koledzy i koleżanki !
Ostatnio bardzo często mówi się, o przemocy i agresji w szkole, a my oraz częściej stajemy się jej świadkami. Gdy staniemy oko w oko z taką sytuacją to oczywiście powinniśmy zainterweniować !Nie powinniśmy uciekać , chowac głowy w piasek !
Powinniśmy natychmiast poinformować kogos dorosłego. On napewno będzie wiedział jak postapić. To bardzo wazne , aby umieć interweniować , bo coraz częsciej ofiarami przemocy staja sie niewinni ludzie ! Czym oni sobie na to zasłużyli? lepiej interweniowac , niz później do końca życia mieć na sumieniu tamtego człowieka. Interweniujmy! Nie bądźmy tchórzami! Dajmy innym poczucie bezpieczeństwa! Nie przechodźmy obojętnie obok agresji! Bo to nie jest normalne!
Bądźmy odważni i sprawiedliwi.
Dziękuję